Çözüldü N920C Kernel Sorunu (1 Viewer)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım s.a. Daha önce note 5 wifi ve bluetooh sorunu ile karşınıza çıkmıştım fakat yazılım vs hiç biri yemedi. 5G Bilişim hocamızın izmire yanına gidip bir çayını içmiştim. Sağolsun sorunumu çözdü ve kernel ile bi kaç oynama yaptım demişti. bugün cihazın şarjı bitti eve geldim açmak istediğimde note 5 ekranında custom binary by frp lock yazıyordu. Ne yaptıysam açamadım malesef odin ile 4 lü sürüm attım açtım şebeke vs gelmedi onları eski modem yedekleri ile hallediyorum ama wifi ve bluetooh aynı hala. Şimdi 5g bilişim hocamıza danışmnak istiyorum o kernel düzenlemesini ben yapabilirmiyim veya elinizde uygun kernel var ise paylaşabiliriminiz ? twrp ile 7.0 sürümünü yedeğini almıştım ama şimdi onu geri yüklemek istediğimde, geri yükleme bitiyor note 5 yazısı iki defa gelip twrp recovey ekranına atıyor yani cihaz açılmıyor. Bana yardım edebilirmisiniz ?

Ustalarım s.a hayırlı akşamlar. Sorunumu sonunda çözebildim. Tabiki @5G Bilişim hocamızın tavsiyesi sayesinde. Kendisi çok sağolsun her konuda yardımcı oluyor ve sonucu olumlu. Tekrar tekrar teşekkür ederim kendisine buradan. Konu başlığını düzeltirsiniz ustalarım sabite alırsınız takdir sizlerin.

N920C Note 5, Android 7.0 sürümünü odin ile ister 4'lü ister tekli dosya olarak yüklediğimde herşey çalışırken Wifi ve Bluetooth çalışmıyordu. Yapacağımız işlemler çok basit.

Öncelikle 7.0 sürümünü sıfırdan kuralım. (Herhangi bir ayarla oynamayın wifi bluetooth vs gibi)
Cihaza TWRP yi odin ile kurup Rootluyoruz.
Rootlama işlemi bittikten sonra
[/URL] kerneli indiriyoruz, ve cihaz hafızasına atıyoruz. (Kernel Xda da mevcuttur)
Cihazı kapatıp TWRP recovery açıyoruz.
İndirmiş olduğumuz FUEL KERNEL zip dosyasını flaşlıyoruz ve Cihazı yeniden başlatıyoruz.

Benim sıkıntım bu şekilde çözüldü. Herşey sağlıklı şuanda.

Umarım yardımcı olabilmişimdir hepinize kolay gelsin ustalarım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
mrb kolay gelsın cıhazın tam modelını belırtsenız.sorunuz yazımsal.burda temel mantık cıhazınızn orjın yazılımınız yuklemek..cıhazı recovery alın ve fotosunu paylasın lütfen..

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
şuanda 6.0.1 e geri döndüm. cihaz n920c
yüklediğim 60.1 sürümünde ana bant sürümü n920cxxu3bpıc

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam bu resimler işinizi görürü mü. Ben recovery ekranında dediğiniz bilgilere nasıl nerden bakacam yani hiç dikkat etmedim bugüne kadar.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Burdaki temel mantik sudur cihazinzin rom modulu u4.bu yazilimi yuklemelisiniz [h=5]n920cxxs4cra1[/h]

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sammobile den rom indirmiştim orjinal rom. Ama dediğiniz romu (orjinal) nereden bulabilirim acaba google dan çıkan sonuçlar sıkıntılı olurmu. Sizce düzelirmi bu sorun.

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam google da arattım bu dediğiniz romları ben daha önce defalarca denedim. Arattığımda indirmiş olduğum elimde olan romlar çıkıyor. Gene de sağolun. Ama @5G Bilişim hocamızın taktiği nasıldır bilmiyorum umarım bu mesajları görüyordur. Bu sorunlar kernel düzenlemesi ile çözlüyorsa o yol daha mantıklı gibi. Çünki onun yanına gittiğim zaman yazılımdan sonra kernel ile oynayıp cihazı elime sıkıntısız şekilde vermişti gene de teşekkürlerimi iletirim ona. Eğer bunu bizlerde yapabileceksek paylaşırsa bilen arkadaşlar ne alâ. Yani kurulumdan snra küçük gözüken bu hata aslında sık kullandığımız bağlantı ayarları. İnşallah bir yolunu buluruz. Şuanda 6.0.1 de kullanıyorum çözüme ulaşabilirsek tekrar 7.0 kuracağım.

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalarım s.a hayırlı akşamlar. Sorunumu sonunda çözebildim. Tabiki @5G Bilişim hocamızın tavsiyesi sayesinde. Kendisi çok sağolsun her konuda yardımcı oluyor ve sonucu olumlu. Tekrar tekrar teşekkür ederim kendisine buradan. Konu başlığını düzeltirsiniz ustalarım sabite alırsınız takdir sizlerin.

N920C Note 5, Android 7.0 sürümünü odin ile ister 4'lü ister tekli dosya olarak yüklediğimde herşey çalışırken Wifi ve Bluetooth çalışmıyordu. Yapacağımız işlemler çok basit.

Öncelikle 7.0 sürümünü sıfırdan kuralım. (Herhangi bir ayarla oynamayın wifi bluetooth vs gibi)
Cihaza TWRP yi odin ile kurup Rootluyoruz.
Rootlama işlemi bittikten sonra
kerneli indiriyoruz, ve cihaz hafızasına atıyoruz. (Kernel Xda da mevcuttur)
Cihazı kapatıp TWRP recovery açıyoruz.
İndirmiş olduğumuz FUEL KERNEL zip dosyasını flaşlıyoruz ve Cihazı yeniden başlatıyoruz.

Benim sıkıntım bu şekilde çözüldü. Herşey sağlıklı şuanda.

Umarım yardımcı olabilmişimdir hepinize kolay gelsin ustalarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...