Ne Kadar Facebook, O Kadar Hedİye :)

  • Konbuyu başlatan d4rkpi0n
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 1
  • Görüntüleme : 1K
  • Okuma süresi: 1:09

d4rkpi0n

Bizden Biri
Katılım
26 Mar 2011
Mesajlar
549
Tepkime puanı
0
Puanları
0
'Sosyal Ağ Devi', sahip olduğu etkin gücü mobilde dürdürmek istiyor. Bu amaçla oluşturduğu strateji kapsamında Facebook, mobil kullanıcılara çeşitli markalarla indirimler sunmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir etkinlikle gelecek stratejilerini paylaşan Facebook, üçüncü parti geliştiricilerin de sosyal katmanlar ekleyebilmelerine izin verileceğini duyurdu.

Yapılan değerlendirmelere göre, dünyada 200 milyonu aşkın kişi farklı mobil cihazlar üzerinden Facebook'a bağlanıyor. Sosyal Ağ Devi'nin, geçtiğimiz yıl sahip olduğu mobil kullanıcı sayısı sadece 65 milyondu. Analizlere göre, mobil Facebook kullanıcıları bilgisayarları üzerinden bağlananlara göre çok daha aktifler.

Facebook'un, işbirliği yaptığı ilk firma giyim perakendecisi Gap oldu. Gap ile birlikte yürütülen kampanya çerçevesinde, Facebook mobil uygulamasını kullanarak kendilerine en yakın Gap şubesini işaretleyen ilk 10 bin kullanıcıya bedava jeans pantolon verilecek.

Facebook, benzer şekilde aralarında; H&M, Starbucks, McDonalds ile Las Vegas'taki Palms Hotel'in olduğu 22 firmayla anlaştı. Bu tür işbirliklerinin, mobil reklamcılığın hız kazanmasında önemli bir rol oynayabileceği belirtiliyor.

Analistler, 2009 yılında Amerika'da 320 milyon dolar olan mobil reklam gelirinin 2013'te 3.1 milyar dolara ulaşacağını öngörüyorlar.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst