note 2 açılmıyor (1 Viewer)

efe.tek

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
n7100 model güç kaynağına bağlandığında powere basınca 13 17 akım çekiyor poweri bırakınca sıfıra düşüyor download moda geçmiyor anakart çok temiz daha önce müdahale edilmeiş.

BarisTATAR

KİNG OF İCLOUD
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
büyük ihtimal emmc gitmiştir istersen anakart mevcuttur uygun fiyata verebilirim !

Cep.servis.oguz

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
usta emmc değişme imkanın varsa değiş

yoksada özelden yaz yardımcı olabilirim

BarisTATAR

KİNG OF İCLOUD
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
değiştirmede sıkıntı yok ama benim konuyu açma sebebim arıza tesbiti anakart satın almak değil.

kimse sana zorla bir şey satmıyor arızasını söyledim ve ayrıyeten bulunduğunu söyledim olur ya lazım olursa yardımcı olurum diye akıllı birisi zaten anlay neyin ne olduğunu !

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
kimse sana zorla bir şey satmıyor arızasını söyledim ve ayrıyeten bulunduğunu söyledim olur ya lazım olursa yardımcı olurum diye akıllı birisi zaten anlay neyin ne olduğunu !

biz yardımcı olmaya çalışıyoruz arkadaşlara malesef yanlış anlaşılıyoruz herhalde. :)

zeyfermir

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler arkadaşlar da bord üzerinde işlemin nasıl yapılacağını da gösterseniz işte o zaman tam yardım olmuş olur. zira benim gibi yeni başlayanlara dert bu işler :) daha tecrübe olmadığından ne nerede bilemiyorum,şema arıyorum bulamazsam sıkıntı...

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
power ıc yerınden sök.alt kısmındakı noktalrın uzerınden lehımle geç.temızle sonra tekrar yerıne tak.işlem tamamdır.arkadaslar burdakı yorumları görunce çok üzüldüm.emmc arızasıyla hiçbir ılgısı olmayan bır arızadan bahsedıyoruz..

balciatilla

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ama delirecem. Şöyle: Telefon Samsung N7100 açılmıyor, güç kaynağına bağlıyorum kısa devre yok, açma düğmesine basıyorum 3,7 volt da 0,20 amper civarı çekiyor, ısınma filan yok, güç düğmesini bırakınca yine sıfıra geliyor. Büyük güç entegresini önce kalıpladım, olmadı değiştirdim, sonuç değişmedi. Ardından emmc yi söküp (bacakların hepsi sağlam) kalıpladım, olmadı, onu da değiştirdim ı ıh yine sonuç yine değişmedi.
Tamir dökümanına göre güç entegresinin etrafındaki C552, C550, C549, C547 çıkış değerleri normal ve 1 volt civarı fakat tek bir yerde takıldım kaldım.
mmc nin hemen üst tarafındaki AP_PS_HOLD test noktasında olması gereken 1,8 voltu bir türlü göremiyorum. Test noktasında takıldım kaldım. Her türlü yardım için şimdiden teşekkür ederim.

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ama delirecem. Şöyle: Telefon Samsung N7100 açılmıyor, güç kaynağına bağlıyorum kısa devre yok, açma düğmesine basıyorum 3,7 volt da 0,20 amper civarı çekiyor, ısınma filan yok, güç düğmesini bırakınca yine sıfıra geliyor. Büyük güç entegresini önce kalıpladım, olmadı değiştirdim, sonuç değişmedi. Ardından emmc yi söküp (bacakların hepsi sağlam) kalıpladım, olmadı, onu da değiştirdim ı ıh yine sonuç yine değişmedi.
Tamir dökümanına göre güç entegresinin etrafındaki C552, C550, C549, C547 çıkış değerleri normal ve 1 volt civarı fakat tek bir yerde takıldım kaldım.
mmc nin hemen üst tarafındaki AP_PS_HOLD test noktasında olması gereken 1,8 voltu bir türlü göremiyorum. Test noktasında takıldım kaldım. Her türlü yardım için şimdiden teşekkür ederim.
Yol köpük.yol cekiniz