Note 5 Wifi ve Pil kullanım sorunu ? (1 Viewer)

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar selamün aleyküm cümleten. Elimde yurt dışı klon imei N920C (Note 5) modeli var. Cihaza türkiye 7.0 sürümün odin ile kuruyorum şebeke gelmiyor. Elimde 6.0.1 kullanırken twrp yedeklerim var. 7.0 dayken rootlayıp twrp ile sadece modemi geri yüklediğimde şebeke geliyor çalışma vs sıkıntısız yalnız bir sorun var ;
Wifi ağına ilk olarak bağlanıyorum sonra wifi yi kapadığımda kapanıyor tekrar açmak istediğim de 3-4 dakika resmen sapıtıyor pasif oluyor ve ondan sonra açılıyor. Daha önce bağlandığım ağada bağlanmıyor. Pil kısmına geldiğimde (Kullanım özellikleri öğreniliyor) diyor sürekli yani herahngi bir saat göstermiyor. Acaba bu sorunu nasıl çözerim ilk defa başıma geliyor.

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam ks bakmayasın sitede buldum şimdi. Bunu odin ile kuracağım sıkıntı yaratmaz sanırım ve harika çalışmanız var. Acaba bu rpeir romlarda 7.0 ne zaman yapılabilir.

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam indirme başladı zaten. Aklıma takılan bir soru var :) ? Bu sitenin verdiği linkler daha doğrusu yayımladıkları sürümler sizinde bahsettiğiniz repair sürümlermi yani üzerinde oynanıp düzeltilen sürümler mi ? yoksa samsung orjinal sürümler mi ?
Şayet düzeltilen sürümler ise sorunun düzeleceği kanaatindeyim.

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
WiFi 7.0 yazılımda 6.0 modem kullandığın için oluşuyor elinde Box varsa 7.0 da Patch Cert yapıp sorunu çözebilirsin...

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Deneyeceğim ustalarım sonucu burda paylaşırım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar elinde 7.0 modem olan varmı. Elimde box yok malesef şuan. Bu sorunu sadece modemle çözebileceksek odinle flaşlarım. Şayet dediğiniz gibi uygun sıkıntısız modem varsa ? :) yoksa bu cihaz beni baya yoracak gibime geliyor

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam dediğiniz gibi modemi kursam (yazılımın) büyük ihtimal şebeke gider gibime geliyor. Yukarıda da belirtiiğim gibi şebekeyi eski modem ve efs yedeği ile getirebiliyorum. Diyelim ki wifi sıkıntısı çözüldü şebekeyi ne yapıcaz :) kafayı yedirtcek bu cihaz bana.
Bu arada pil bilgileri kısmı gözükmeye başladı nasıl olduysa anlamadım

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar elinde 7.0 modem olan varmı. Elimde box yok malesef şuan. Bu sorunu sadece modemle çözebileceksek odinle flaşlarım. Şayet dediğiniz gibi uygun sıkıntısız modem varsa ? :) yoksa bu cihaz beni baya yoracak gibime geliyor

dostum standart modem dosyası bir işe yaramaz patched modem kurman lazım google da N920C patched nougat modem diye arama yap belki birşeyler bulabilirsin onun dışında tek çaren bir telefoncuya götürüp 20 30 TL patch yaptırabilirsin cihaza...

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
dostum standart modem dosyası bir işe yaramaz patched modem kurman lazım google da N920C patched nougat modem diye arama yap belki birşeyler bulabilirsin onun dışında tek çaren bir telefoncuya götürüp 20 30 TL patch yaptırabilirsin cihaza...
Ustam çok güzel anlatmışsın eyvallah. Ama telefoncu tanıdığım vardı o da yapamadı zaten box la falan anlamıyor sanırım. Bir ara hakniletişimnet diye bir site vardı orda vardı sanki hatırlıyorum ama site kapanmış. Acaba bu patched modemi sizlerden biri yapıp bana teamwiever ile gönderemez mi ? telefona 6.0.1 yükledim biraz önce wifi sıkıntısı gene devam ediyor. Lte rpeair romlarını deniyecem ama inanın deneme sayısı 10 u geçti sanırım. Elinde sağlam nougat patched modemi olan varsa bana atabilir mi aca ? şebekeyi zaten eski yedeklerle getirebiliyorum.

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Evet arkadaşlar 6.0.1 wifi sıkıntısını şu şekilde çözdüm. Cihazı rootlayıp system/build.prop dosyasını açtım. Root browser ile yapabilirsiniz. Daha sonra resimdeki komut true idi. Ben onu false yaptım.
Şimdi menuel olarak açıp kapatıyom saniyeler sürmüyor maşallah :) tek sorun olarak pil kullanımı kısmı kaldı onu nasıl yaparım bilmiyorum açıkcası. Keşke bu yöntemi 7.0 da da yapabilsem. Okadar iyi olurdu ki. Bildiğiniz yöntem varsa paylaşalım arkadaşlar. 7.0 da bu yöntemi yapmıştım ama olmamıştı.

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam çok güzel anlatmışsın eyvallah. Ama telefoncu tanıdığım vardı o da yapamadı zaten box la falan anlamıyor sanırım. Bir ara hakniletişimnet diye bir site vardı orda vardı sanki hatırlıyorum ama site kapanmış. Acaba bu patched modemi sizlerden biri yapıp bana teamwiever ile gönderemez mi ? telefona 6.0.1 yükledim biraz önce wifi sıkıntısı gene devam ediyor. Lte rpeair romlarını deniyecem ama inanın deneme sayısı 10 u geçti sanırım. Elinde sağlam nougat patched modemi olan varsa bana atabilir mi aca ? şebekeyi zaten eski yedeklerle getirebiliyorum.

dostum LTE Repair ROM diye bir şey hiç duymadım ( Sanırım 4 dosyalı Repair ROM lardan bahsediyorsun ki sorunu çözeceğini sanmıyorum ) patched modem olayına gelirsek elime bi N920C cihaz geldi eğer daha önce IMEI Repair yapılmışsa cihaza sana patched modemi atabilirim ama yapılmamışsa atamam ne yazık ki çünkü modeme bir kez patch cert yapınca her yazılım yüklemeden sonra ROOTlayıp Patch Cert yapman gerekiyor...

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
dostum LTE Repair ROM diye bir şey hiç duymadım ( Sanırım 4 dosyalı Repair ROM lardan bahsediyorsun ki sorunu çözeceğini sanmıyorum ) patched modem olayına gelirsek elime bi N920C cihaz geldi eğer daha önce IMEI Repair yapılmışsa cihaza sana patched modemi atabilirim ama yapılmamışsa atamam ne yazık ki çünkü modeme bir kez patch cert yapınca her yazılım yüklemeden sonra ROOTlayıp Patch Cert yapman gerekiyor...
Doğrudur hocam. Eğer dediğiniz durum gibi ise patched modem işeme yarar diye ümit ediyorum. Hem sizde acaba onu 7. 0 kuracaksınız acaba ? Şayet öylryse ve başarılı olursa yaptığınız işlemler (wifi sıkıntıları vs olmadan ) bana da yöntemleri söylersiniz inşallah bende yaparım.

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Doğrudur hocam. Eğer dediğiniz durum gibi ise patched modem işeme yarar diye ümit ediyorum. Hem sizde acaba onu 7. 0 kuracaksınız acaba ? Şayet öylryse ve başarılı olursa yaptığınız işlemler (wifi sıkıntıları vs olmadan ) bana da yöntemleri söylersiniz inşallah bende yaparım.

Dostum bak şimdi cihaz elimde ama anca yarın bakabilirim eğer benim cihaza daha önce imei repair yapılmış ise modeme patch yapıp sana atarım yalnız senin de benim cihaza kurulu olan ROM'u yüklemen gerekecek ki sana ROM'u yüklemen için gerekli olan link vs. yi de vericem merak etme ROM'u yükledikten sonra cihaza ROOT atıp TWRP üzerinden verdiğim patched modemi yükleyip deneyeceksin inşallah sorunların çözülür şimdiden kolay gelsin...

Adem UYSAL

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dostum bak şimdi cihaz elimde ama anca yarın bakabilirim eğer benim cihaza daha önce imei repair yapılmış ise modeme patch yapıp sana atarım yalnız senin de benim cihaza kurulu olan ROM'u yüklemen gerekecek ki sana ROM'u yüklemen için gerekli olan link vs. yi de vericem merak etme ROM'u yükledikten sonra cihaza ROOT atıp TWRP üzerinden verdiğim patched modemi yükleyip deneyeceksin inşallah sorunların çözülür şimdiden kolay gelsin...
Tamamdır ustam sıkıntı yok. Size de kolay gelsin duruma göre buradan haberleşiriz. Sağolun. Teşekkür ediyorum iyi akşamlar.