Yardım Qpst no phone olarak görünüyor (1 Viewer)

Brkq

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Telefonu bağlayıp diag port açtıktsn sonra driverlarda ve ya herhangi bir yerde sorun görünmüyor fotoğrafını ekledim.(boyutu büyük olduğu için düşük kaliteli olarak ekledim umarım sorun olmaz)Ancak qpst no phone olarak görüyor bu sorunu bir türlü düzeltemedim.Yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.

Ekli dosyalar

• 1622571732956.jpg
    1622571732956.jpg
    465 KB · Görüntüleme: 20

Brkq

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese iyi akşamlar sorunu çözdüm ve şöyle anlatayım aygıt yöneticisinde görünen qualcomm portlu cihaza a sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir/sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara/ bilgsayarımdan seçmeme izin ver/ disketi var/gözat dedim ve el ile android_usb.inf dosyasını yükledim daha sonra sorunum çözüldü çok fazla site denediğim için driver ı nereden indirdiğimi bilmiyorum ancak artık port kısmında cihazım ALCATEL HS-USB Android DIAG 901D olarak görünüyor.

aslankim34

Allah bize yeter o ne güzel vekildir
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese iyi akşamlar sorunu çözdüm ve şöyle anlatayım aygıt yöneticisinde görünen qualcomm portlu cihaza a sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir/sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara/ bilgsayarımdan seçmeme izin ver/ disketi var/gözat dedim ve el ile android_usb.inf dosyasını yükledim daha sonra sorunum çözüldü çok fazla site denediğim için driver ı nereden indirdiğimi bilmiyorum ancak artık port kısmında cihazım ALCATEL HS-USB Android DIAG 901D olarak görünüyor.
qualcomm usb driver indir kur ister 32bit ister 64 bit
aynı seçtiğin gibi bunu şeç düzelir

EnesGuvenc

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bendede benzer sorun var hocam yukledim driverları efs yedegi almak için qpst açıyorum bağlan dediğim zaman telefon sürekli bilgisayara çıkartılıp takılmış gibi ses yapıyor ya bilgisayarı parçalayacağım yada telefonu araştırdım baya bişey bulamadım ?

GSMŞ3R1F

Profesyonel Teknik Servis
Yönetici
Admin
Destek Ekibi
Onursal Yönetici
Elit Üye
Uzman Üye
O Sorunu Şöyle De Halledebilirsiniz
Diag Olarak Gördükten Sonra
QPST Hala Görmüyorsa
Aygıt Yöneticisnden Com Noktasını Öğrenin
farz Ediyorum ki
COM10
Qpst Açıp
Add new Port Seçeneğine tıklayıp gelen ekranda ki
Port Ve Port Label Boşluklarına
Aygıt Yöneticisnden Teyit Ettiğimiz
Com Noktasını
Büyük Harflerle
Port::::COM10
Port Label::::COM10

Bu Şekilde Doldurup
Sorunu Çözebilirsiniz :)

Brkq

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
QPST Hala Görmüyorsa
farz Ediyorum ki
COM10
Qpst Açıp
Com Noktasını
Büyük Harflerle

Bu Şekilde Doldurup
Hocam yanıt için teşekkürler ama bu yöntemi denemiştim ve hata veriyordu tam hatırlayamıyorum ancak belirtilen port meşgul gibi bir hataydı sanırım.

EnesGuvenc

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
QPST Hala Görmüyorsa
farz Ediyorum ki
COM10
Qpst Açıp
Com Noktasını
Büyük Harflerle

Bu Şekilde Doldurup
QPST programını açınca cihazın bağlantısı kopup geri bağlanıyor 2sn'de bir tekrarlıyor bunu neden olur anlamadım en sonunda pcyi formatlayacağım.

Brkq

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
QPST programını açınca cihazın bağlantısı kopup geri bağlanıyor 2sn'de bir tekrarlıyor bunu neden olur anlamadım en sonunda pcyi formatlayacağım.
Kablonuzu değiştirip farklı bir kablo ile deneyin birde diğer usb girişini deneyin yine olmazsa kasanın arkasındaki usb girişleri ile deneyin.Başka bir çözümünü bilen varsa oda söyleyebilir ancak farklı bir soru için yeni konu açsanız daha iyi olabilir :)

GSMŞ3R1F

Profesyonel Teknik Servis
Yönetici
Admin
Destek Ekibi
Onursal Yönetici
Elit Üye
Uzman Üye
Birden fazla aynı sürüme sahip
Imzali ve imzasız sürücü bulunduğu zaman o sorunu çıkarabilir
Windows başlangıcında
Sürücü imzalama zorlamasını devre dışı bırakıp sorununuzu çözebilirsiniz
Yanı aynı şeyler yasanir ise
Burdan ulasabilirsiniz ?

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Bu ve benzeri sorunların temel kaynaginda PC de ki driver eksikliginde kısa ve net yaptığımız box setuplarini kurulduktan sonra kurulum dosyalarına tekrardan girilerek driver setuplarini tekrardan kurmak..
Bir bilgi..

trq

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Telefonu bağlayıp diag port açtıktsn sonra driverlarda ve ya herhangi bir yerde sorun görünmüyor fotoğrafını ekledim.(boyutu büyük olduğu için düşük kaliteli olarak ekledim umarım sorun olmaz)Ancak qpst no phone olarak görüyor bu sorunu bir türlü düzeltemedim.Yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.
sorunu cozebildinizmi bende diag port acarken ne aygıt yoneticisi nede qpst de gosteriyor veri kullanımı secmezsemde telefonu gormuyor zaten cmd

kafeinsiz

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bendede benzer sorun var hocam yukledim driverları efs yedegi almak için qpst açıyorum bağlan dediğim zaman telefon sürekli bilgisayara çıkartılıp takılmış gibi ses yapıyor ya bilgisayarı parçalayacağım yada telefonu araştırdım baya bişey bulamadım ?
Şu anda aynı sorunla savaşıyorum. Poco X3 NFC beni kanser etti resmen. Her şey sorunsuz görünüyor ancak qpst açtığım anda sürekli yeniden bağlanma döngüsüne giriyor. Farklı bilgisayar dışında bir çözümü yok mu acaba bunun.

mad_080

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Win 10 kullaniyorsaniz driveri silip surucu imzalamayi devre disi birakip yeniden baslatip tekrar dirveri kurmayi denediniz mi.

kafeinsiz

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Win 10 kullaniyorsaniz driveri silip surucu imzalamayi devre disi birakip yeniden baslatip tekrar dirveri kurmayi denediniz mi.
Sorunu çözdüm hocam. Buraya da bırakayım benim gibi araştırırken gelenler faydalansın.

1- Bağlantı kopma sorunu çok fazla yüklenen driverlar kaynaklı. O sorunu çözmek için format atmak şart w7 kullanıyorsanız Windows 10'a yükseltin.

2- Uknown phone ve no esn sorunu yanlış driver ve sürücü imza zorlaması kaynaklı. Çözüm ise sürücü imza doğrulamasını devre dışı bırakıp konu sahibi arkadaşın söylediği gibi driverı disketi var seçeneği ile manuel yüklemek. Uygun portu seçmek. Bu yüklenecek driver dosyasını bulmak epey yorucu oldu ama ulaştım.

İndirme linki ve doğru portu gösteren video aşağıda.
Driver:
Anlatım: