Soru Redmi 5 Plus Vince imei repair sorunu (1 Viewer)

uguryildiz_sw

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hepinize merhabalar ben redmi 5 plus cihaza imei repair yaptım, ilkin restore efs yapıp qcn yaptım cihaza şebeke geldi lakin cihazı yeniden başlatınca şebeke gelmiyor, üstelik sim kartı hiç görmüyor , çözümü bilen varmı ?? :)

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hepinize merhabalar ben redmi 5 plus cihaza repair yaptım, ilkin restore efs yapıp qcn yaptım cihaza şebeke geldi lakin cihazı yeniden başlatınca şebeke gelmiyor, üstelik sim kartı hiç görmüyor , çözümü bilen varmı ?? :)
Modem dosyası hatası olabilir eğer sim kartı hiç görmüyorsa repairden sonra
Repair yap
Fastboot rom yükle bakalım ustam veya rom içinden modem dosyasını yazdır.

uguryildiz_sw

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Modem dosyası hatası olabilir eğer sim kartı hiç görmüyorsa repairden sonra
Repair yap
Fastboot rom yükle bakalım ustam veya rom içinden modem dosyasını yazdır.
yeniden başlatınca sim kartı görmüyor repair yaparken umt den hata veriyor yapmıyor, daha sonra edl modda restore efs dosyası yükleyince düzeliyor ama bu sefer "im.ei" uçuyor daha sonra qcn repair yapabiliyorum şebeke geliyor, busefer gene aynı döngüye giriyor restart yapınca sıkıntı elimde sadece umt dongle var bootloader açık

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yeniden başlatınca sim kartı görmüyor repair yaparken umt den hata veriyor yapmıyor, daha sonra edl modda restore efs dosyası yükleyince düzeliyor ama bu sefer uçuyor daha sonra qcn repair yapabiliyorum şebeke geliyor, busefer gene aynı döngüye giriyor restart yapınca sıkıntı elimde sadece umt dongle var bootloader açık
Ustam qcfire bazen sapıtıyor.
Efs silin
diag açın
qpst ile restore yapın.

Eski modeller de roota gerek kalmadan kodla veya tuşlamayla diag açılabiliyor bilginize.
Xiaomi repair tool v1.1 ile yapabilirsin paylaşmıştım forumda.