Yardım Redmi 9A Dandelion Hard Brick (1 Viewer)

78erhan78

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Merhaba Öncelikle
1.Cihazın Kilidi Açık
2.İçinde Mi Hesap Vs Herhangibirşey Yok Sıfır Cihaz

Cihaz üzerinde 12.0.5 miui versiyon vardı ve cihaz global.
Twrp ile işlem yapabilmek için attım twrp sorunsuz açtı fakat hafıza şifreliydi format datada fayda etmedi.
Bu durumda sürüm düşürmek istedim note 9 da düşerken problem olmuyordu.
Yanlışlıkla 12.03 global yerine CN sürüm indirmişim Neyse Cihaza Attım Miflashla fastboottan cihaz açıldı sorun yok.
Sonra 12.03 global versiyonu doğru olanı atmak istedim yazılım yüklendi cihaz sustu vcom port 4-5 sn geliyor 1 sn gidip tekrar geliyor.

Fastboota girmiyor ekran yok anlayacağınız

Soru şu Yetkili Hesap Olmadan İşlem Yapabilir Miyiz.
Ben Miflash Pro ile denedim auth istiyor auth gösterince yetkili istiyor.

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
Arkadaşlar Merhaba Öncelikle
1.Cihazın Kilidi Açık
2.İçinde Mi Hesap Vs Herhangibirşey Yok Sıfır Cihaz

Cihaz üzerinde 12.0.5 miui versiyon vardı ve cihaz global.
Twrp ile işlem yapabilmek için attım twrp sorunsuz açtı fakat hafıza şifreliydi format datada fayda etmedi.
Bu durumda sürüm düşürmek istedim note 9 da düşerken problem olmuyordu.
Yanlışlıkla 12.03 global yerine CN sürüm indirmişim Neyse Cihaza Attım Miflashla fastboottan cihaz açıldı sorun yok.
Sonra 12.03 global versiyonu doğru olanı atmak istedim yazılım yüklendi cihaz sustu vcom port 4-5 sn geliyor 1 sn gidip tekrar geliyor.

Fastboota girmiyor ekran yok anlayacağınız

Soru şu Yetkili Hesap Olmadan İşlem Yapabilir Miyiz.
Ben Miflash Pro ile denedim auth istiyor auth gösterince yetkili istiyor.
Auth istemeyen flash tool bulup onunla denemelisiniz aksi takdire UFİ vb ücretli tool yardımıyla auth ile flashlama yapmanız gerekmekte

78erhan78

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
auth istemeyen flashtoollar eski sürüm note 9 ve redmi 9 için authsuz attığını iddia eden flash toollar ile denedim sonuç fayda etmedi forumda bir arkadaş yapmış ama nasıl yaptığını açıklamamış

78erhan78

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sonuç ufi box ile redmi 6a cactus üstünden klasör 12.08 dandelion seçilerek 3 kredi ile cihaz kaldırılmıştır.

arafataras

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
şu an bende de 9a bric var mediatek usb port olarak görüyür dft umt mtk chimera ile denedim da loader sendingde kalıyor bi çözüm yolunu bilen varsa söylesin

GSMŞ3R1F

Profesyonel Teknik Servis
Yönetici
Admin
Destek Ekibi
Onursal Yönetici
Elit Üye
Uzman Üye
Dileseniz Uzaktan Bağlanıp Halledebiliriz :)

78erhan78

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
şu an bende de 9a bric var mediatek usb port olarak görüyür dft umt mtk chimera ile denedim da loader sendingde kalıyor bi çözüm yolunu bilen varsa söylesin
bunların çoğu çökünce kalkmıyor üstad jtag tek çözüm onuda sezer şimşek var faceden bulup sorabılırsın yada kendın yapabılırsen

pincirs

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Brick olan cihazı Global V12.0.15.0.QCDMIXM romunu SP Flash Tool ile yükleyerek ayağa kaldırabilirsiniz, Board ID farketmez. Cihazın bataryasını çıkartın, auth bypass yapın ve SP ile romu yükleyin, yükleme bittikten sonra kabloyu çıkartın ve bataryayı takın. Auth bypass için "MCT MTK Bypass Tool" programını kullanabilirsiniz, basit ve pratiktir, python illeti ile uğraşmanıza gerek yok.
Saygılar.