Yardım redmi not 8 pro (1 Viewer)

alpayxs

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
cihaza 1 hafta önce i-mei atıldı 1 haftadır şebeke gelmiyor cihaza i-mei sorguladığımda ise kayıtlı çıkıyor ne yapmam lazım ?

YuSuF02

Kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz.
Onursal Yönetici
GSM Expert
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
cihaza 1 hafta önce i-mei atıldı 1 haftadır şebeke gelmiyor cihaza i-mei sorguladığımda ise kayıtlı çıkıyor ne yapmam lazım ?
hocam işlemlerin doğru bir şekilde tekrarlanması lazım sorun devam ediyorsa donanımsal olabilir

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Sorun OCN dosyası kaynaklidir.islemleri tekrayiniz,
Şayet sorun devam eder ise ise 112 arayınız.sayet hiç bir arama olumsuz bir sonuca göre donanıma geçilir..

alpayxs

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şayet sorun devam eder ise ise 112 arayınız.sayet hiç bir arama olumsuz bir sonuca göre donanıma geçilir..
sorunu çözdüm ama şuanda sürekli kullandığım hattımı okumuyor fakat diğer hattımı okuyor bu sorun çıktı ortaya

alpayxs

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hocam işlemlerin doğru bir şekilde tekrarlanması lazım sorun devam ediyorsa donanımsal olabilir
işlemler doğruydu hepsi sıkıntı hat'ta diycem fakat diğer hattımı okuyor ve normal gündelik kulladığım hattımı başka telefona taktığımda oda çalışıyor bu telefonda görmüyor sadece

wazzai

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Mtk işlemcili cihazlarda qcn olmaz, nvdata persistlerine işlem yapılır.

işlemler doğruydu hepsi sıkıntı hat'ta diycem fakat diğer hattımı okuyor ve normal gündelik kulladığım hattımı başka telefona taktığımda oda çalışıyor bu telefonda görmüyor sadece

Telefonunuzu sıfırlayıp tekrar deneyin, eğer şebeke gelmezse işlem yanlış yapılmıştır. Gidiş yolu doğru olabilir, kullandığı tool doğru olabilir ama işlemcide oluşacak anlık kesintiler bile Mtk işlemlerini etkiler. İşinin ehli birine götürün, 10 dakikalık işlemi var. Yaşadığınız sorun tamamen yazılımsal.

Unutmadan sim kartınızı sim2 kısmına taktığınızdan emin olun. Hafıza kartı yerine takılacak.

GSMŞ3R1F

Profesyonel Teknik Servis
Yönetici
Admin
Destek Ekibi
Onursal Yönetici
Elit Üye
Uzman Üye
Mtk işlemcili cihazlarda qcn olmaz, nvdata persistlerine işlem yapılır.

Telefonunuzu sıfırlayıp tekrar deneyin, eğer şebeke gelmezse işlem yanlış yapılmıştır. Gidiş yolu doğru olabilir, kullandığı tool doğru olabilir ama işlemcide oluşacak anlık kesintiler bile Mtk işlemlerini etkiler. İşinin ehli birine götürün, 10 dakikalık işlemi var. Yaşadığınız sorun tamamen yazılımsal.

Unutmadan sim kartınızı sim2 kısmına taktığınızdan emin olun. Hafıza kartı yerine takılacak.
Yazdıgınız Şeylerin Şatafatlı Veyahut Bilgi Dolu Görünmesi İçin Yabancı Kelimeler Kullanarak Cümleyi Süslemeyin
Kullandıgınız Yabancı Kelimeler Sorun Yaşayan Arkadaşı Daha da Çıkmaz Bir Duruma Sokabilir
Burası Bilmeyen Kişi Veyahut Şahısları Aydınlanatmak İçin İnşaa Edilmiş Bir Forum
Yanlış Aydınlatmak İçin Değil
Ömrü Hayatım Boyunca ''Nvdata Persistleri'' Diye Bir Terim Duymadım

Lütfen Dikkat Edelim

@alpayxs Persist Dosyası Cİhazdaki Sensör Adı Altında Olan Tüm Bölümlere Aittir
Nvdata Ve Nvram İse İmei Numarası Gibi Anten Destekli
İletişim Bölümlerine Aittir
Sizin Sorununuzda Şu Şekilde Oldugunu Düşünüyorum

Nvram Nvdata Resetlenmeden Başka Cİhazın Editlenmiş Nvram Yedekleri Restore Edildiği İçin
Bu Sorun Olabilir
NV__RD Resetlenip Fix Null İmei Baseband Yapılır
İmei Numarası 22222228 Olarak Görünür
Daha Sonra Repair Yapılır İse Sorun Olmayacaktır :)
Yİne De Sorun Olursa Ulaşabilirsiniz Burdan :)

Son düzenleme:

GSMŞ3R1F

Yönetici
Admin
Destek Ekibi
Onursal Yönetici
Elit Üye
Uzman Üye
nvram ve QCn herkesi kavramsal olarak aynıdır.yani MTK Nvram Qualcom da QCn Farkı bu sadece
Qcn Açılımı
Qualcom Calibration Network Şeklinde
Kavram demek ise
Bir kelime grubunun Tek Bir Mantık Kelimesi Altında Toplanmasına Denir
Birden fazla sözcüğün tek Bir sözcük hâline gelmiş olan versiyonuna kavram denir
Örneğin uçmak ile kanatlanmak aynı anlamı taşıyor
Bunlar kavram haline getirilebilir
Ama Biri Mtk Biri Qualcom Calibration doyası olan
Nvram ve qcn aynı kavram altında toplanamaz
Ve de buraya yazan kişiler
Acemi kişiler
Qcn dediğin zaman
Bunun senin deyimin ile kavram olduğunu bilemez
Gider tarayıcıya note 8 pro qcn yazar
Bu da tarayıcıdan
Uçak Janti Aratmaya benzer
Saygılar kardeşim??

wazzai

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yazdıgınız Şeylerin Şatafatlı Veyahut Bilgi Dolu Görünmesi İçin Yabancı Kelimeler Kullanarak Cümleyi Süslemeyin
Kullandıgınız Yabancı Kelimeler Sorun Yaşayan Arkadaşı Daha da Çıkmaz Bir Duruma Sokabilir
Burası Bilmeyen Kişi Veyahut Şahısları Aydınlanatmak İçin İnşaa Edilmiş Bir Forum
Yanlış Aydınlatmak İçin Değil
Ömrü Hayatım Boyunca ''Nvdata Persistleri'' Diye Bir Terim Duymadım

Lütfen Dikkat Edelim

@alpayxs Persist Dosyası Cİhazdaki Sensör Adı Altında Olan Tüm Bölümlere Aittir
Nvdata Ve Nvram İse İmei Numarası Gibi Anten Destekli
İletişim Bölümlerine Aittir
Sizin Sorununuzda Şu Şekilde Oldugunu Düşünüyorum

Nvram Nvdata Resetlenmeden Başka Cİhazın Editlenmiş Nvram Yedekleri Restore Edildiği İçin
Bu Sorun Olabilir
NV__RD Resetlenip Fix Null İmei Baseband Yapılır
İmei Numarası 22222228 Olarak Görünür
Daha Sonra Repair Yapılır İse Sorun Olmayacaktır :)
Yİne De Sorun Olursa Ulaşabilirsiniz Burdan :)

Şatafatlı cümleler ve terimler kullandığımı düşünmüyorum. O sizin yorumunuzdur :)

Ağız alışkanlığı olarak nvram partitionları kısmında persist yazmışım. Çoğu yabancı forumda da bu şekilde kullanılıyor tamamen alışkanlık. Xda forumlarında custom rom yapılırken öncelikle bu partitionlar belirlenerek yazılır. Persist.img olarak bahsettiğiniz gibi genel olarak doğrudur sensör ile ilgili dediğiniz. Persist ve partition kısmına gelirsek, samsung cihazlarda da re-partition olarak aynı ifade edilir. Neyse dediğim gibi, mesajımın alt kısımlarına doğru dikkat ederseniz kolay bir dille de ifade ettim. Yabancı ve şatafatlı cümleler kurarak bilgi kirliliği yapmadım. Bu konuda size katılmıyorum, sonuçta soruyu yazan kişi yapılan işlem doğru yazmış ki bu da biraz bilgisi olduğunu gösterir. Fikrimce eğer bu işi yapıyorsa birazda bu kelimelere hakim olması gerekir.

GSMŞ3R1F

Yönetici
Admin
Destek Ekibi
Onursal Yönetici
Elit Üye
Uzman Üye
Şatafatlı Cümleler Terimler Kullanıp Kullanmadıgınıza Dair Fikrinizi Almadım
Bu benim Yorumum da Değil Görünen Köy Klavuz İstemez
Yabancı Forumlarda Bu Şekilde Kullanılıyor Demişisiniz
Burası Bir Yabancı Forumda Değil
Konumuz Custom Rom Yazılırken Ki Partitionlar Da Değil
persistin Kelime Anlamı Sürmek Sürdürmek
Partitition Bölüm Demek
Bu ikisine Ağız Alışkalnıgı Diyip
Geçiştiremezsiniz
Sadece Dikkat Edelim Dedim
Xda Yabancı Forum repart.. Gibi gibi kelimeler kullanarak
bu amaçsız tartışmanın uzamasının Manası Yok

Lütfen Birilerine Yardım Ederken Dikkatli Bir Şekilde Kelimeleri Seçerek Doğru Bir Şekilde Yönlendirelim

İyi Günler İyi Çalışmalar Dilerim Efendim :)