Redmi Note 9 Kalıcı IMEI (1 Viewer)

alpeerkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar elimde bir tane Redmi Note 9 var ve önceden klonlanmış. Yeni IMEI girmek istiyorum fakat internette falan pek çok yerde güncelleme yaparsan IMEI düşer falan demişler. Kimi doğru kimi yanlış diyor. Demek istediğim şu kalıcı IMEI atmanın ve custom rom yüklesem de IMEI düşmemesini sağlayacak bir yöntem var mıdır? Teşekkür ederim.

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar elimde bir tane Redmi Note 9 var ve önceden klonlanmış. Yeni IMEI girmek istiyorum fakat internette falan pek çok yerde güncelleme yaparsan IMEI düşer falan demişler. Kimi doğru kimi yanlış diyor. Demek istediğim şu kalıcı IMEI atmanın ve custom rom yüklesem de IMEI düşmemesini sağlayacak bir yöntem var mıdır? Teşekkür ederim.
Bu modellere ücretli boxlarla işlem yapılır rom yüklerken nvdata nvram bölümlerinizi silmezseniz sorun olmaz.

alpeerkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu modellere ücretli boxlarla işlem yapılır rom yüklerken nvdata nvram bölümlerinizi silmezseniz sorun olmaz.
Selam telefona EU Rom kuracağım fakat BL açarken, TWRP yüklerken cihaz sıfırlanacak o zaman sıkıntı yaşar mıyım?
İçime kurt düşürdü sıfırlama,güncelleme IMEI düşer uğraşırsın diyenler.

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selam telefona EU Rom kuracağım fakat BL açarken, TWRP yüklerken cihaz sıfırlanacak o zaman sıkıntı yaşar mıyım?
İçime kurt düşürdü sıfırlama,güncelleme IMEI düşer uğraşırsın diyenler.
Bakın sevgili squirtle sever.
Şimdi rom yüklemeden önce sadece format data yapın.
Sonra romu yükleyin
Full wipe da twrp de nvram nvdata vb. kısımları silmediğiniz sürece sorun olmaz.
En kötü senaryo da düzeltmede yardımcı oluruz.

alpeerkaraca

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bakın sevgili squirtle sever.
Şimdi rom yüklemeden önce sadece format data yapın.
Sonra romu yükleyin
Full wipe da twrp de nvram nvdata vb. kısımları silmediğiniz sürece sorun olmaz.
En kötü senaryo da düzeltmede yardımcı oluruz.
Hocam Mi Kilit Açmayı denedim "Request Parameter Error" verdi aratınca orijinal IMEI nvram nvdata olmadığı için BL açamıyorum.

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam Mi Kilit Açmayı denedim "Request Parameter Error" verdi aratınca orijinal IMEI nvram nvdata olmadığı için BL açamıyorum.
Note 9 konusuna girin orada sürüm düşürme konusu var.
Sürüm düşürün sonra note 8 pro yedeği veya box lazım size.
Yapamiyorsanaz canlı desteğe yazın yardımcı olurlar ustam

BuqCaq

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Konuyu uyandırmış olacağım ama aynı sorunu bende yaşıyorum. SP Flash Tool ile IMEI geri yüklemeye çalışırken her şeyi silerek yükledim ve BL Kilidi kapandı, geri açmak istediğimde de aynı hatayı alıyorum. Çözüm nedir acaba?