Redmi note 9 pro imei repair sonrası güncelleme sorun olur mu? (1 Viewer)

bilenbey34

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba. Redmi note 9 pro telefonumu imei repair sonrası güncelleme yüklersem brick olur mu internette böyle birşey gördüm. Güncelleme yapılmadan önce twrp silinmeliymiş. Twrp silinirse imei gitmez mi ?
Bir de bazı telefoncular telefonu güncellemeyin yeni versiyonlara imei repair olmuyor diyorlar doğru mu ? Güncelleyip imei repair mi yoksa önce imei sonra güncelleme mi yapmalıyım ? Şimdiden teşekkür ederim. Özellikle @Muhammet. Kardeşimden yardım bekliyorum.

phonemaster

Öğrenmek Bitmeyen Bir Süreçtir
Genel Moderatör
Usta Üye
Güncellemeden önce twrp kaldırmalısın. Orjinal boot ve recovery yüklersen sorun yaşamazsın. Bu modelde güncelleme ile brick durumu ile hiç karşılaşmadım, olma ihtimali yok gibi. Twrp silinirse imei gitmez. Yeni versiyonlarında da repair olur.

bilenbey34

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Telefoncu sakın güncelleme yeni versiyonda olmaz demişti ama sen öyle değince cesaretlendim. Seni de yoruyorum ama neden twrp yi kaldırmalıyum güncelleme öncesi ? Son sürüm yükledikten sonra Çözüldü - Xiaomi Redmi Note 9 Pro Repair bu konudaki işlemleri yapsam olur mu ? daha önce custom rom yüklediğim cihazım hard brick olmuştu 2 telefoncu da çözemedi en son anakart değişti bu yüzden biraz korkuyorum. Sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

phonemaster

Öğrenmek Bitmeyen Bir Süreçtir
Genel Moderatör
Usta Üye
Twrp yi kaldırmazsan güncellemeyi indirir ama yüklemez. Son sürüm sorun olmuyor. Bootloader kilidi açıktır herhalde. Çok istersen alt sürüm yüklersin. Link deki bilgiler ile işlem yapsan yeterli. Qcn ve EFS yedeklerini mutlaka almalısın.