RedsnOw 9.7b3 Untethered Jailbreak mac (1 Viewer)

Byaras™

Kurucu Admin
Yönetici
Admin
WebMaster
Lütfen 3G 3GS sahipleri ve özellikle unlock lu Tüm iPhone cihaz sahipleri kesinlikle denemesinler.

RedsnOw 9.7b3 dowload

İşleme devam etmeden önce bilmeniz gerekenler:

iOS 4.2.1'e sahip iPhone, iPad or iPod touch
iOS 4.2 Beta3 için SHSH kaydı alınmış iPhone, iPad veya iPod touch.
Mac OS X
iOS 4.2 Beta 3 firmware dosyasına giriş hakkı. (Access to iOS 4.2 Beta 3 firmware file. )
Eğer ulstran0w ile unlock yapmak zorundaysınız , redsn0w'un bu versiyonundan UZAK DURUN.
Şimdilik sadece iPhone 4, iPad ve İpod Touch 4G ler içindir.

Bu "backup plan"ı ile ilgili en güzel şey, sizin RESTORE yapmanıza ya da YENİDEN JB yapmanıza gerek olmamasıdır.

UYARI:

Bu bir beta test rogramıdır. Eğer bazı şeyler çok ters gidebilir, bu yüzden lütfen endişelenmeyin. Bu şekilde back-up'ınız alınmayacak.

Bluetooth ile ilgili bazı sorunlar var. Biz bu sorunları çözene kadar, Bluetooth fonksiyonu çalışmayacaktır!!

İşte yapacaklarımız:

NOT: Cihazınızı daha önce 4.2.1 kullanırken redsn0w ile jailbreak yaptıysanız 1. adımı geçiniz ve 2. adımdan başlayınız.

1. Adım: iOS cihazınızı orijinal resmi 4.2.1 ile RESTORE edeniz ve redsn0w kullanarak daha önce nasıl jailbreak yaptıysanız, aynı şekilde yapın.

2. Adım: Bu untethered jailbreak tamamen sizin 4.2b3 (iOS 4.2 Beta 3) için alınmış olan SHSH kaydınıza dayanmaktadır. Bu yüzden iOS 4.2 Beta3 için SHSH kaydınızın alınıp alınmamış olduğunu kontrol etmek için, CYDIA'yı açınız ve ana sayfayı tamamen yüklemesini bekleyiniz. Şimdi "SHSH: 4.2b3" şeklinde sayfanın tepesinde aşağıdaki resimdeki gibi görünecektir.

3. Adım: Redsnw 0.9.7'yi indiriniz ve iPhone, İpad vetya İpod Touch cihazınızı MAC bilgisayara bağlayınız.

4. Adım: Şimdi buradan usbmuxd indiriniz ve bilgisayarınızda extract yapınız (yani çıkarınız) python-client directory içerisindeki Terminal'i başlatınız (start) ve sonra aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi aşağıdaki komutu çalıştırın.

chmod +x tcprelay.py

./tcprelay.py -t 22:2222

5. Adım: redsn0w'u başlatınız ve iOS 4.2.1 orijinal resmi Apple dosyasını gösteriniz.

6. Adım: Şimdi "Next" seçeneğini tıklatınız ve "Jailbreak Monte" seçeneğini seçiniz.

7. Adım: Şimdi; "Next" tuşuna başmadan önce cihazınızın KAPALI pozisyonda ve bilgisayara BAĞLI OLDUGUNDAN emin olunuz.

Bu aşamada cihazınızı DFU Moda almanızı gerektiren ekranla karşılasacaksınız. POWER tuşuna basınız. Birkaç saniye sonra HOME Tuşuna da basınız elinizi POWER tusundan çekmeden. Birkaç saniye sonra elinizi POWER tuşundan çekebilirsiniz ama HOME tusuna basmaya devam ediniz. Yükleme başlayınca elinizi HOME tuşundan da çekebilirsiniz.

8. Adım: Simdi arkanıza yaslanın ve redsn0w'un bundan sonrasını halletmesini keyifle izleyin.. İşlem bitince iPhone, iPAd veya İped Touch yeniden otomatik olarak başlayacak ve tamamen untethered olarak jaibreak edilmiş son versiyon 4.2.1 fw'li cihazınız hazır.

iOS 4.2.1 ipsw Dowload

phone 4

3gs

3g

ipad

ipod touch 2nd_generation

ipod_touch_3rd_generation

ipod_touch_4th_generation

-----------------------

iOS 4.2 Beta3 linkleri

ipad

3part link