s3 mini derin uyku sorunu (1 Viewer)

saimdigrak

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba saygıdeğer ustalarım,

Laf kalabalığı yapmadan hemen arzu halimi yazmak istiyorum.
Samsun s3 mini orjinal romunda derin uykuya giriyor sonra tekrar çıkıyor.(power butonuna tek basarak ekranı kapatıyorum 1 sn sonra tekrar uyanıyor)
Akabinde cihazı rotladım.Birkaç tane Custom rom denedim.(mıuı vs) bunlarda uyku moduna geçiyor ama bu seferde alt taraftaki home tuşu ve diğer kapasitif tuşlar çalışmıyor.

bu konuda engin tecrübelerinize dayanarak bana bir yol göstermenizi rica ediyorum.

saygılar

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
rom kurduktan sora recovery den wipe factory reset yapın düzelmez ise cihazınızın şarj soketi nem almış bozulmuştur.

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Merhaba saygıdeğer ustalarım,

Laf kalabalığı yapmadan hemen arzu halimi yazmak istiyorum.
Samsun s3 mini orjinal romunda derin uykuya giriyor sonra tekrar çıkıyor.(power butonuna tek basarak ekranı kapatıyorum 1 sn sonra tekrar uyanıyor)
Akabinde cihazı rotladım.Birkaç tane Custom rom denedim.(mıuı vs) bunlarda uyku moduna geçiyor ama bu seferde alt taraftaki home tuşu ve diğer kapasitif tuşlar çalışmıyor.

bu konuda engin tecrübelerinize dayanarak bana bir yol göstermenizi rica ediyorum.

saygılar
..orjinal batarya dene.olmassa güç entegresı ve yollarını kontrol et.tabıkı şemadan.geçmıs olsun

looupss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
o arızadan 3 tane yaptım orta tuş içinde sıvı vardır kesin

saimdigrak

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sayın

Gsmkolik,ADAM SARA ve looupss ustalarım, yapmış olduğunuz yorumlar için öncelikle teşekkür ederim.
yorumlarınızdan da yola çıkarak Mert Türker hocamın da yol göstermesiyle beraber arızanın kaynağını tespit ettim.
Sorun=Samsun s3 mini orjinal romunda derin uykuya girip sonra tekrar çıkmasıydı.
çözüm= Durumu Mert hocama ilettiğimde (
cihazı rotladım.Birkaç tane Custom rom denedim.(mıuı vs) bunlarda uyku moduna geçiyor ama bu seferde alt taraftaki home tuşu ve diğer kapasitif tuşlar çalışmıyor dedim) oda bana custom rom alt kapasitifleri devre dışı bırakınca cihaz uykuya geçiyorsa sorun alt taraftan kaynaklıdır dedi akabinde looupss hocamın teşhisi home tuşu üzerine olunca buraya yoğunlaştım.kapasitif tuşların flex bağlantılarını inceleyince lehimlerin deforme olduğunu ve cihazın o bölgesinde sıvı temas fark ettim buda kısa devreye sebep olacaktı ve bu arada daha önce cihazı kurcalayan arkadaş sokette bir bacağa zarar vermiş. onu düzelttim temizledim ve lehimleri tazeleyerek kısa devreyi ortadan kaldırdım.

şuan cihaz sorunsuz çalışmaktadır. bu konuda yol gösteren tüm hocalarıma sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR.