S3 Mini Karşı Tarafa Ses Gitmemesi (1 Viewer)

emrahim54

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar ustalar benim S3 mini telefonumun aramada sesin gelmesi ama benim seimin gitmemesi sorunu var sanırım microfon değişmesi gerekiyor,anlamadığım microfon çalışmasada kulaklıkla konuşulması gerekmezmi bu konuda bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekküler hayırlı işler kolay gelsin herkeze.

ÖzkanGSM

Code Master
Kıdemli Üye
Deneyimli Üye
Kulaklık mikrofonu ve normal mikrofon çalışmıyor ise ses entegresinden kaynaklı olabilir. Teknik servise gitmenizde fayda var.

emrahim54

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam değişik kulaklık deneyerek birtanesinde konuşmayı sağladım normal konuşma yapabildim.Mic tes etmenin bir kodu var sanırım onunla denesem anlaşılırmı mic bozuk olup olmadığı.Hem hansfer hem mic ses gitmiyoruz karşıdan gayet ses güzel gelmekte.

ÖzkanGSM

Code Master
Kıdemli Üye
Deneyimli Üye
mikrofon testi yok, ses kaydı yaparak bir dene. yükses sesle kayıt alıyorsa diş fırçasıyla soketin yanında delik var temizle orayı

emrahim54

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Orayı temizledim ustam hatta selülozik tinerle anakartı temizledim sonra kuruttum microfona tiner kaçmış olabilirmi. Ordaki silikon parçayıda çıkartıp direk denedim ne yaptıysam ses gitmedi. Ustam elimde 2 aden var s3 mini ilkinin anakartı ani ölüm denen bir sorundan işlevini kaybetti arkadaştanda bir aden durup dururken ekranı giden s3 geldi bende onun anakartını bendekine taktım 2 telefondan 1 tane yapmaya çalışıyorum yeğenim için ama ses sorunu yüzünden hevesi kursağında kaldı malesef.