s6 G920f sim kart okumuyor? (1 Viewer)

necat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar s6 telefon açıkken sim kartını takınca yeni sim takıldı uyarısı verip telefonu tekrar başlatma seçeneği veriyor yeniden başlatınca sim kartı yok diyor. telefon açıkken sim kartını çıkarınca da sim çıkarıldı deyip yeniden başlatma seçeneği çıkıyor yapılan işlemler sim kart yuvası ve sim yuvasının gittiği tüm elemanları (hurdadan söküp)değiştim yine aynı başına gelen varmı yada bilgisi olan usta bi el atabilir mi

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Şemadan simcart yollarını takıp et....fakat önce cıhaza yazılım atmalısın.sonucu buraya yazınız..başarılar

necat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustam hangi yazılımı attıysam sboot.bin ve cm.bin hatası veriyor tik lerini kaldırıyorum bu sefer şebeke yuvarlak oluyor uygun modem de bulamaıyorum

RecSpeed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustam hangi yazılımı attıysam sboot.bin ve cm.bin hatası veriyor tik lerini kaldırıyorum bu sefer şebeke yuvarlak oluyor uygun modem de bulamaıyorum

Bahsettiğiniz hatalar telefonun şuanki sürümünün üstüne düşük sürüm yazmanızdan kaynaklanır genelde.

Hata almamak için En güncel olan sürümü yüklemelisiniz. 4 parçalı olmasında fayda var.

RecSpeed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şu anda en güncel ROM'u 7.0 'da G920FXXU5EQI3 olarak görünüyor. Bu Romu yüklemenizde fayda var.

Eğer 7.1.1 sürümündeyse telefon [FONT=&quot]G920FXXU5EQH1[/FONT][FONT=&quot] Bunu yüklemeniz lazım.[/FONT]

Son düzenleme:

necat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
evet usta üzerindeki sürüm 7.0 idi 7.0 attım aynı hatayı verdi 6.0 attım yine aynı hatayı verdi şuan son sürüm indiriyorum

netiletişim

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar s6 telefon açıkken sim kartını takınca yeni sim takıldı uyarısı verip telefonu tekrar başlatma seçeneği veriyor yeniden başlatınca sim kartı yok diyor. telefon açıkken sim kartını çıkarınca da sim çıkarıldı deyip yeniden başlatma seçeneği çıkıyor yapılan işlemler sim kart yuvası ve sim yuvasının gittiği tüm elemanları (hurdadan söküp)değiştim yine aynı başına gelen varmı yada bilgisi olan usta bi e

netiletişim

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar s6 telefon açıkken sim kartını takınca yeni sim takıldı uyarısı verip telefonu tekrar başlatma seçeneği veriyor yeniden başlatınca sim kartı yok diyor. telefon açıkken sim kartını çıkarınca da sim çıkarıldı deyip yeniden başlatma seçeneği çıkıyor yapılan işlemler sim kart yuvası ve sim yuvasının gittiği tüm elemanları (hurdadan söküp)değiştim yine aynı başına gelen varmı yada bilgisi olan usta bi el atabilir mi
usta anlattığın sorunun aynısını birebir yaşadım çözümü pin istiyen bir hatla aç ozamn şebeke geliyo pinsiz hatta gelmiyo ne alka bende anlamadım