S7 Edge ön kamera çalışmıyor (1 Viewer)

balciatilla

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadlardan yadım bekliyorum. Cihaz S7 Edge G935F ve TR cihazı. Modifiye edilmedi stock rom 8.0.0 yüklü. Samsung experience 9.0.
Kamerayı default olarak arka kamera ile başlatınca çalışıyor fakat ön kameraya geçince "uyarı kamera başarısız" diyor ve çalışmıyor.
Yaptıklarım şunlar:
-Akıllı beklemeyi kapattım
-Güvenli mod ile denedim
-Kamera belleğini sildim
-Recovery menüden cache belleği sildim
-Fabrika ayarlarına sıfırladım
-TR stock romu tekrar yükledim
-Arka kapağı çıkartıp başka bir çalışan ön kamera taktım
-Ana kartı söküp komple isopropil alkolle temizledim
veee ön kamera hala çalışmıyor.
Başka bir fikri olan var mı?

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadlardan yadım bekliyorum. Cihaz S7 Edge G935F ve TR cihazı. Modifiye edilmedi stock rom 8.0.0 yüklü. Samsung experience 9.0.
Kamerayı default olarak arka kamera ile başlatınca çalışıyor fakat ön kameraya geçince "uyarı kamera başarısız" diyor ve çalışmıyor.
Yaptıklarım şunlar:
-Akıllı beklemeyi kapattım
-Güvenli mod ile denedim
-Kamera belleğini sildim
-Recovery menüden cache belleği sildim
-Fabrika ayarlarına sıfırladım
-TR stock romu tekrar yükledim
-Arka kapağı çıkartıp başka bir çalışan ön kamera taktım
-Ana kartı söküp komple isopropil alkolle temizledim
veee ön kamera hala çalışmıyor.
Başka bir fikri olan var mı?
Farklı rom deneyiniz samsung da sıkça gördüğüm hata.

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
U sürümü paylaşın öncelikle ustam.

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Almanya stock romlar odin veya diğer toollar ile yükleyebilirsin
Bunlar olmazsa roottan yapar diyeceğim root yoksa büyük ihtimal donanım arızasıdır.

balciatilla

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Almanya stock romlar odin veya diğer toollar ile yükleyebilirsin
Bunlar olmazsa roottan yapar diyeceğim root yoksa büyük ihtimal donanım arızasıdır.
Tamamdır bunları deneyeyim. Bu arada cihazda root yok. Acaba ana kamerada bir sorun olsa arka kamerayı etkiler mi? Birde geçen hafta sürahiye düşmüştü ve yarısına kadar suya girmişti. arka kapak tam yapışık değildi. çıkartıp alkolle temizleyip kuruttum ve kamera filan normaldi. iki gün önce başladı bu sorun. acaba o suya düşmeyle bir bağlantı var mı diye düşünüyorum ama board pırıl pırıl.

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tamamdır bunları deneyeyim. Bu arada cihazda root yok. Acaba ana kamerada bir sorun olsa arka kamerayı etkiler mi? Birde geçen hafta sürahiye düşmüştü ve yarısına kadar suya girmişti. arka kapak tam yapışık değildi. çıkartıp alkolle temizleyip kuruttum ve kamera filan normaldi. iki gün önce başladı bu sorun. acaba o suya düşmeyle bir bağlantı var mı diye düşünüyorum ama board pırıl pırıl.
Ustam tabii de etkiler siz deneyin bana kalırsa %80 donanım.
Genelde kamera hatasını root yapıyor sizde o da yok.

balciatilla

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam tabii de etkiler siz deneyin bana kalırsa %80 donanım.
Genelde kamera hatasını root yapıyor sizde o da yok.
suya giren yeri alt kısımdı, yani şarj soketinin olduğu taraftan 3 parmak filan girdi. gerçi söküp pil soketini çıkarana kadar bir dakika kadar geçti, ama içinde şarj tarafında bir damla filan ancak su vardı. ekran kırık başka kasa var, şarj tarafında sorun var mı diye onda denedim ama kamera yine açılmadı. dediğin gibi eğer bu yazılımla da olmazsa muhtemelen birşeyi patlattı içeride. gerçi mikroskopla kartı komple kontrol ettim, herşey sağlam gibi görünüyor. desteğin için çok teşekkür ederim.
kamera yollarını ölçüp bakıcaktım. PADs programı var ZXW gibi çalışıyor ama onda da S7 yok. Phoneboard da G935D var F yok. amaaan darlandım valla :))))