OsMaN.

ᴘʀᴏғᴇssɪᴏɴᴀʟ sᴜᴘᴘᴏʀᴛ
Yönetici
S.Moderator
[HIDEREPLY][HIDETHANKS] [/HIDETHANKS][/HIDEREPLY]

[HIDEREPLY] [/HIDEREPLY]

[HIDETHANKS]EGZCmIIMSS_RLD2mMMqdPCweOr5mWKYLH4QeUFFWyHw [/HIDETHANKS]

merhaba gsmkolik kullanıcıları konumuz
Samsung Galaxy S8 SM-G950F U5 9.0 ENG Modem %100 IMEI Repair.iyi formlar

Ekli dosyalar

• 61gkVgqMUYL._AC_SX466_.jpg
    61gkVgqMUYL._AC_SX466_.jpg
    18.5 KB · Görüntüleme: 3

OsMaN.

ᴘʀᴏғᴇssɪᴏɴᴀʟ sᴜᴘᴘᴏʀᴛ
Yönetici
S.Moderator
rica ederim

tahircegil

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Beğenin veya yorum yaptıktan sonra sayfayı yenileyin lütfen.
tekrar merhaba Muhammet bey...bu kadar hızlı bir forum daha önce görmedim desem yeridir. Acaba imei atılmış root lu bir telefondan root kaldırmak (imei silinmeden) mümkünmüdür. root işlemi olmadan imei yazılabilir mi?

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
tekrar merhaba Muhammet bey...bu kadar hızlı bir forum daha önce görmedim desem yeridir. Acaba imei atılmış root lu bir telefondan root kaldırmak (imei silinmeden) mümkünmüdür. root işlemi olmadan imei yazılabilir mi?
Root işlemi olmadan yapılan var ama çoğu için root gereklidir.
Telefonunuzun modelini atarsanız yardımcı olurum.
Ayrıca root kaldırma işlemi için örnek magisk ile yapılmışsa uygulamadan veya twrp den kaldırılıyor.
Boot dosyasını patchliyerek yapılan rootuda yeni firmware yüklüyerek silebilirsiniz.

tahircegil

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
telefon G950F .. magisk kurulu ama öğrendiğime göre root kaldırılırsa imei silnir yeniden patch+cert yapmak gerekirmiş. telefon takası yaptığım kişi kandırmış beni imei attırmış. telefonda sürekli cpu aşırı yükleniyor uyarısı geliyor , bazı uygulamalar çalışmıyor falan okuduğum kadarı ile bunlar root işleminin ve imei atılmasının yan etkileri sanırım.. İlgili ve meraklı biriyim Muhammed hocam yardımcı olursan çok sevinirim. Öğrenirim araştırırım.

tahircegil

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle telefonumdaki root kalıcı mı değil mi nasıl anlayabilirim üstad

tahircegil

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çünkü kalıcı ise telefonu sıfırlasanız dahi imei silinmez deniyor ,eğer şebeke ile ilgili sorun yapmazsa benim tüm sorunum hallolur demektir

OsMaN.

ᴘʀᴏғᴇssɪᴏɴᴀʟ sᴜᴘᴘᴏʀᴛ
Yönetici
S.Moderator
root kalıcıdır silinmez şebeke gitmes hangi boxla yaptığınız önemli konuya hakim deyilseniz bu uygulamayı yüklemeyiniz aksi taktirde cihazısınız geri dönüşü olmayan sıkıntılar çıkara bilir iyi formlar

tahircegil

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim Osman bey, lakin henüz uygulama yüklemedim, şebekenin gidip giteyeceğini anlamak için hangi box kullanıldığını nasıl öğrenebilirim
bana bu konularda bilgi verecek bir adrese yönlendirir misiniz ltf. İyi akşamlar

OsMaN.

ᴘʀᴏғᴇssɪᴏɴᴀʟ sᴜᴘᴘᴏʀᴛ
Yönetici
S.Moderator
rica ederim

tahircegil

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Acaba twrp kullanarak yeni bir rom yüklersem (Android 7 ye geri dönüş) imei ile ilgili sıkıntı yaşanır mı peki

OsMaN.

ᴘʀᴏғᴇssɪᴏɴᴀʟ sᴜᴘᴘᴏʀᴛ
Yönetici
S.Moderator
konuya hakim deyilseniz cihazı birick moda düşürebilirsiniz cihasınızı model android sürüm vs bunları bilgi edinin esbere rom yüklemeyin konu bildirim amaçlıdır

tahircegil

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Osman bey ,öncelikle teşekkür ederim.. cihazım imei atılmış bir G950f S8 . haliyle root'lu.. rootu kaldırırsam imei gidecek bunu öğrendim. sanırım kalıcı da dense root kaldırılınca atılan imei siliniyor. yeni rom yüklenirse şebeke sorunu oluyor.. Acaba imei değişmeksizin root un kalkmasının yolu var mı , yada TWRP üzerinden farklı bir rom yüklenirse imei şebeke sorunu olur mu.. Eğer olmazsa chimera kullanılarak rom yüklenebilir mi yada sizin tavsiye edeceğiniz alternatif bir yol mevcut mu

OsMaN.

ᴘʀᴏғᴇssɪᴏɴᴀʟ sᴜᴘᴘᴏʀᴛ
Yönetici
S.Moderator
merhaba öncelikle cihazdan imeil gitmez sizin dediğiniz o sıkıntı replika telefonlara geçerli sıkıntı olmaz iyi formlar