Çözüldü SAMSUNG S10 5G (G977N) ORJİNAL TÜRKÇE, SAMSUNG BOOT ANİMASYON, VOLTE, WOWİFİ REPAİR OK. (1 Viewer)

senolozen

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar size Samsung S10 5G (G977N) model cep telefonumun yazılım modlaması ile ilgili tecrübelerimi sunmak istiyorum.
Kendi telefonumu orjinal türkçe (yanlış anlamadınız translate değil rom modlayarak orj türkçe) yazılımını yükleyip üstüne csc değişikliği ile sinir bozucu açılışta SK G5X yazan boot animasyonunu samsung animasyonu ile değiştirdim. Orj türkçe yazılımını ise G977B DTK9 NORDİC NEE kodlu firmware içindeki system.img.lz4 dosyasını alıp G977N DTJ8 SKC firmware yazılımındaki AP dosyasını ayıklayıp (system.img.lz4) dosyası hariç bir klasöre G977B model telefonun DTK9 firmware deki system.img.lz4 dosyasınıda ekleyip 7zip programı ile tar modunda sıkıştırıp kurulum dosyası haline getirdim. Sonra bu dosyayı telefonumun depolama alanına attıktan sonra magisk root ile telefon üzerinden rootladım. Daha sonra bu rootladığım dosyayı telefonuma odin programı ile yükledim.(tabi yüklemeden önce odin üzerinden işlem bitince telefonu yeniden başlat işaretini kaldırmanız gerekiyor rootun silinmemesi için) Daha sonra telefonu ses kısma bibixy tuşu power tuşu ile restart yaptıktan sonra ekrana görüntü gelmeden recovery moduna aldım factory reset time yaptıktan sonra telefonu tekrar recovery moduna alıyormuş gibi yapıp telefonu normal başlattım root aktif hale geldi. Sıra repair yapma işlemine geldi bildiğiniz üzere chimera tool ile repair artı pach certificate işlemini sorunsuzca gerçekleştirdim buraya kadar problem yok telefonu yeniden başlattım root gitti haliyle şebeke gelmedi ve Gsm Turkey sayfasında bir arkadaş RiseZen Repair.apk adında bir program paylaşmış bu program anladığım kadarıyla telefonu kurtarma modunda açıyormuş gibi yapıp repair yapılmış cihazlarda rootun gitmemesini sağlıyormuş (bu arada o arkadaşa çok teşekkür ederim çok işe yaradı program) programı yükledikten sonra açıp patch fix yazısına dokunduktan sonra telefon yeniden başladı ve root geldi ve 2 dakika içinde şebekede geldi. Ayrıca belirteyim arkadaşlar telefonu bu program ile 5 6 defa patch fix yaparak yeniden başlatırsanız root kalıcı oluyor artık programa ihtiyaç duymuyorsunuz daha sonra rahatlıkla normal yollardan yeniden başlatsanızda root gitmiyor haberiniz olsun bu programı yayınlayan arkadaş belirtmemiş ama benim telefonum şuanda rootu kalıcı bir şekilde çalışıyor. BU konuyu anlatma sebebim samsung boot logo artı orj türkçe artı repair artı kalıcı root gibi bilgileri deneyimlerim doğrultusunda size sunmaktı sağlıcakla kalın.

Güncelleme: Arkadaşlar yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra yeni bir yöntem daha geliştirdim onu anlatacağım;
VNROM adlı custom romu telefonuma sıfırdan kurdum kurarkende csc yi TUR olarak değiştirdim sonra G977B model telefonun DTK9 sürümlü rom dosyasının ap dosyasını tekrar üstüne kurdum ardından chimera ile tekrar patch yaptım ve telefonda çalışmayan wolte, vowifi ve şebeke 4.5G olarak geldi yani bir kore modeli olan telefonu resmi türkiye sürümüne çevirdim telefonda çalışmayan 5G bile çalışır hale geldi yabancı forumlarda bile bu konuda müzdarip olan insanlar var belki işinize yarar diye buraya konusunu açtım herkese hayırlı olsun artık GALAXY S10 5G Modelleri orjina türkçe Türkiye sürümüne çeviriliyor tabiki benim tarafımdan iyi günler.
 

Mahsun

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam siz telefoncu iseniz telefonu size gondersek bu şekilde benim telefonu da yapsaniz
 
Üst