Samsung S8003 Jet Firmware Güncelleme (1 Viewer)

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
S800MCEJC yüklü telefonumu usb'den pcye bağlayamadığımdan dolayı servise vermiştim. 31. işgününde servise gittim, telefonun gelmemiş olması umuduyla. Malesef telefonu teslim ettiler :( Para iadesi almaktı amacım. Herhangi bir sorun bulunamadı demiş servis, eve geldim denedim gerçekten de PC'ye bağlandı. Firmware değiştirmişler. Buradan çıkarılacak sonuç:
Firmware değişikliği garantiyi bozmuyor. Rahatlıkla yeni firmware yükleyebilirsiniz.

-Bu konudaki gerekli program ve firmware linkleri DarkForestGroup sitesinin admininin açtığı konudan alınmıştır.
- * (yıldız) ile işaretlenenlerin açıklamasını en altta bulabilirsiniz.
-Flashlama (Yeni firmware yükleme) işlemi esnasında telefonunuza, bilgisayarınıza ya da size gelebilecek zararlardan yalnızca siz sorumlu tutulursunuz. Flashlama işlemi sırasında elektrik kesintisi nedeniyle ya da telefonun bataryasının bitmesiyle birlikte flashlama işlemi yarım kalabilir ve bu da telefonun çalışmamasına neden olabilir. Böyle bir durumda servise götürmeniz gerekmektedir.
Yasal sorumluluklarımı da yerine getirdikten sonra başlayabiliriz

Flashlamaya başlamadan önce Sim Lock'un kapalı olduğundan emin olun. Bunun için *#7465625# tuşlayıp çıkan menüde kontrol edebilirsiniz. Eğer SimLock kapalı ise Flashlama işlemine devam edebilirsiniz. Eğer değil ise servise götürüp kapattırabilirsiniz.

Telefonunuzun hafızasındaki Resimleri, Müzikleri, Videoları, rehberi yedeklemeyi unutmayın.

Gerekli olanlar:

1. Usb kablosu (Telefonunuzla birlikte gelen)

2.New PC Studio (Telefonunuzun yanında geleni kullanabilirsiniz. Buradan da indirebilirsiniz.

3.Multiloader 5.62

4.Yeni Firmware (Linkler aşağıda)

Buyrun bunlar Firmware'ler:
- S800MPOJB1 En yeni Firmware'dir. Yarım saat önce yükledim. Menü geçişleri hızlı görünüyor. Türkçe dil ve karakter desteği var. Dokunmatik hassasiyeti biraz kötü geldi. DFG'de bunun la ilgili çalışmalar vardı, yarın araştırırım, gelişme olursa yazarım. Easy Java* (Türkçe)

Alttaki de alternatif olarak kalsın yine:
-Bu Hollanda'ya ait bir firmware, Türkçe desteği var fakat telefon ilk açılışta Hollandaca oluyor. Yarım saat önce yükledim ben, yani fazla denenmedi, bug'ları tam olarak bilinmiyor. Buldukça eklerim. Easy Java* (Türkçe)
+ Yönleri
Dokunmatik hassasiyeti XEJA1'den daha iyi.
Türkçe karakter ve Türkçe dil desteği.

- Yönleri
Nadiren de olsa tuş kilidini açarken tel. kilitleniyor, 10 snaiye kadar hiçbir komuta cevap vermiyor.

------------------------Başlıyoruz---------------------
1.İndirdiğiniz Firmware'i Masaüstüne (ya da kolay ulaşabileceğiniz bir yere) çıkarın.
2.New PC Studio'nun yüklü ve telefonunuza bağlanabilir durumda olduğundan emin olun.
3.Sim kartınızı ve Hafıza kartını çıkarın. Bataryanızın dolu olduğundan emin olun.
4.Telefonunuzun kapalı ve usb kablosunun takılı olmadığından emin olun.
5.Telefonuzun sol üst yan kısmında bulunan Volume tuşlarından alttakine basılı tutun, Sağ alttaki Camera tuşuna basılı tutun ve telefonu açmak için kullandığınız tuşa basılı tutun. Bu üç tuşun aynı anda basılı tutulması gerekli. Bir süre sonra telefonunuzun ekranında siyah arkaplan üzerinde mavi çerçeve ile çevrelenmiş kırmızı bir Download yazısı göreceksiniz.
6.5. maddedeki ekranı gördükten sonra telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.
7.MultiLoader v5.56 programını çalıştırın.
-----------------------Multi Loader Resimli anlatım--------------------------
MultiLoader v5.56'yı çalıştırdıktan sorna aşağıdaki resimlerde anlatılanları uygulayın.
Ekli dosyayı görüntüle 1443
Resimde verilen sıraya göre kare içine alınanları işaretleyin.
Ekli dosyayı görüntüle 1444
Resimde 1 ile işaretlenen butona tıkladıktan sonra Firmware'i çıkarttığınız yeri bulup 2 ile işretlenen boot dosyasını seçin ve Tamam'a basın.

Ekli dosyayı görüntüle 1445
Resimde 1 ile işaretlenen butona tıkladıktan sonra 2 ile işaretlenen dosyayı seçin ve Aç'a basın.
Ekli dosyayı görüntüle 1446
Resimde 1 ile işaretlenen butona tıkladıktan sonra 2 ile işaretlenen dosyası seçin ve Aç'a basın.
Ekli dosyayı görüntüle 1448
FOTA, Tune ve ETC alanları boş kalıyor.

Yukarıda anlatılanları tamamladıktan sonra telefonunuzun usb kablo ile bilgisayara bağlı olduğunu tekrar kontrol edin ve MultiLoader programında Port Search yazan butona tıklayın.
Download butonu aktif olduğunda Download butonuna tıklayın ve Flashlama işleminin bitmesini bekleyin (Ortalama 190 saniye). Flashlama işlemi bittiğinde MultiLoader ekranının Sağdaki bölmesinde işlemin bittiği belirtilecektir. Kaç saniyede tamamlandığı orada yazacaktır.

Telefonunuz kendiliğinden açılmazsa önce USB kablosunu sökün. Sonra telefonun kapatma düğmesinden kapatmayı deneyin. Yine kapanmazsa bataryayı sökün, yeniden takın ve telefonunuzu açın.
Beyaz arkaplan üzerinde yazan yazılardan sonra sonra telefonunuz t men açılıp kullanılabilir duruma gelecektir.
--------------------------
* Easy Java, oyun ve programların java dosyalarını hafıza kartınıza atıp sorunsuz bir şekilde kurmanızı sağlar.
(Yanlış bilgi düzeltildi.)

Konu güncellendi.
Multiloader yeni sürüm linki ve yeni firmware linkleri eklendi,
Bitiş adımları düzenlendi.

caddy_h

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
telefonum hiç bişi yapmaz oldu!hiç bi şekilde tuşları çalışmıo

caddy_h

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hiç sanmıyorum.çünkü telefonumu yeniden başlattığımda dokunmatik artık hikayeydi.tuşlara hiç bi şekilde dokunamıyorum.işlemiyor...

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
arkadaşlar resim de göründüğü gibi rsrc2 de low secilecek dikkat edin ve boot sekmesine de dikkat edin attıgınızda dokunmaitk çalışmıyorsa rsrc2de birde high secip öyle atın kolay gelsin bu yöntem kendi teknik servisimde kullandıgım yöntemdir

bjk_42

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
mesajlar yazarken değil ama karşıdan biri mesaj yolladıgında mesajlar türkçe karaktelerli yazıldıgından dolayı beni telefonumda görünmüyor, frimware güncelledim. S800MCEJC1.HF.repack(easy java) bunu yükledim ancak yine aynı.. bana bu sorunu çözebileceğim başka frimware veya yöntem varmı? bilgisi olan varsa lütfen paylaşın... iyi günler

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
anladıgım kadarı ile cihaza full frimware yüklememişsin jv uzantılı frimware indir sonra multiloader ile at düzelmesi lazım

destiny_k

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
lütfen bana acil tarafindan samsung s8003 jet için son sürüm firmware yükleme linki gönderir misiniz ya