Bilgi SAMSUNG U SÜRÜMÜ NEDİR? DOĞRU U SÜRÜMÜ NASIL SEÇİLİR? (1 Viewer)

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese iyi forumlar sevgili arkadaşlar

Edit: If you are stranger for Turkish language you should admit a comment to subject. I can help you to translate issue.

Samsung telefonlarda stock rom yazılım dosyası yüklerken karşımıza çıkan U sürümü hakkında bilgi vermek isterim.

U sürümü yazılım yüklemede ki püf nokta nedir?
Samsung telefonlarda her yazılımın U sürümü vardır kafanıza göre sürüme bakmadan cihaza rom flashlarsanız cihaz brick (tuğla) olur.
Cihazınız U 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,12,13,14,15 veya B 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,12,13,14,15 olabilir.
U,B,S olabilir önemli olan harf değildir harften sonra ki rakam.
UA U10,
UB U11,
UC U12,
UD U13
UE U14

U sürümü nasıl öğrenilir?
1.Telefonu download modda başlatıyoruz (Ses- + güç+ home) Bazı telefonlar da değişebilir google 'dan bakabilirsiniz.

s.fw.png

2. *#1234# Yaparak U sürümünü görebiliriz.

2.fw.png

ÖRNEK DOSYA SEÇİMİ
SÜRÜM YÜKSELTİRKEN DOĞRU YAZILIM NASIL SEÇİLİR?

Sürüm yükseltme de U,B,S sürünüzde ki rakam her zaman eşit veya daha yukarısı olmalıdır.

up.fw.png

SÜRÜM DÜŞÜRÜLÜRKEN DOĞRU YAZILIM NASIL SEÇİLİR?

Sürüm düşürürken dikkat etmeniz gereken nokta U,B,S sürümü aynı kalmalıdır. U sürümü düşüremezsiniz.

down.fw.png

Son düzenleme:

thdrsad

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Rica ederim ustam.
Merhaba çok güzel açıklamışsınız fakat bir sorum olacaktı, ben odin ile yazılım atarken there is no pit partition ve pit partition failed hatalarını alıyorum pit dosyası atmayıda denedim, telefon samsung sm-a320f download mode bölümünde b:6 k:3 s:4 yazıyor ve ben A320FXXS7CTI1 adlı romu kullanıyorum bu rom doğru mudur acaba çok teşekkürler.

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba çok güzel açıklamışsınız fakat bir sorum olacaktı, ben odin ile yazılım atarken there is no pit partition ve pit partition failed hatalarını alıyorum pit dosyası atmayıda denedim, telefon samsung sm-a320f download mode bölümünde b:6 k:3 s:4 yazıyor ve ben A320FXXS7CTI1 adlı romu kullanıyorum bu rom doğru mudur acaba çok teşekkürler.
Doğru romu atıyorsunuz u sürümünüz 6 siz 7 atıyorsunuz indirdiğiniz rom dosyasında sorun var şu linktek dosyayı deneyiniz.

ercandemirci

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
peki anlamadığım nokta şu: b3 k0 s1 yazıyorsa, bunun u karşılığı nedir? b3 diye bir rom ismi veya combination dosya ismi bulamadım..

phonemaster

Öğrenmek Bitmeyen Bir Süreçtir
Genel Moderatör
Usta Üye
peki anlamadığım nokta şu: b3 k0 s1 yazıyorsa, bunun u karşılığı nedir? b3 diye bir rom ismi veya combination dosya ismi bulamadım..
b3 veya kaç yazıyor ise u sürümü odur. K ve S güvenlik sürümleri ile ilgili şeyler. B'nin yanındaki rakama göre rom seçip yükleyebilirsiniz.