Sıvı Teması Lg G2 (1 Viewer)

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle diğer konumda bana s3 mini mikrofon ve şarj soket yollarını gösteren administrator e teşekkürler
Lg g 2 geldi ve Tepki Yok sadece şarj a takıca kırmızı lamba yanıp sönüyor ayrıca cihaz sıvı teması görmüş ve temizlemek gerek ne önerirsiniz sentetik mi selülozik tiner mi ve daha iyi temizlemek için tavsiye alabilirim ve bunuda iphone 5 teki gibi 1 2 saat anakartı tinerde bekletmemiz uygun olur mu

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
Tiner fark etmez ama biraz bekletirsen iyi olur tineri iyi kurut ve açıkta entegre varsa flux ile ısıt temizle

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
flux çeşiteri çok ne kullanayım ne önerirsiniz ayrıca biraz fırçaya tiner alıp yaptım ve kuruttum 15 dk sonra power werdim devrede ısınma mevcut smd parçarlarda arıza olabilir mi sigortalarda vs öneriniz nedir

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
Bundan sonrasını görmeden tarif etmek biraz zor bazı entegreler silikonsuz altında sıvı olabilir beyaz renk ersa flux iyidir

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür ederim Hocam 15 dk tiner dolu kaba attım sornra çıkartıp ıslaklıgıyla fırçaladım arkasını önünü ve smd parçaların bazıları küf gibi hala sarı renkte ve şuan kuruyor ne yapabilirim ne önerirsiniz smd parçaların sağlamlığını nasıl kontrol ederim ayrıca sıvı teması oldugu için lehimlerde problem olabilir mi devreyi baştan aşağıya fluxlamakta fayda var mı gsmkolik te gezerken yeni başlayanlar diye yer vardı orda anakartta sıvı teması sonucu sigortalar korumuş olabilir diyor sigortaları nasıl tesbit ederim smd sigorta nerelerden alırım genç tecrübesiz birisiyim burayıda yeni keşftettim ço güzel bilgi dolu

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Sıgorta desığımız dırençlerdır.saten ısınan yerler hala varsa kı onları çözmek lazım.bunun içinde havuz banyosu dedıgımız toner banyosunda 65 derece 40 dakka bekletınız...sonrada çıkarıp fırçayla temızleyın..

Halit43

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam toner banyosu yapmak için önerebileceğiniz cihaz marka model var mı siz ne kullanıyorsunuz tşkler