Sn0wbreeze-v2.8b8 İle Custom İOS 5 Hazırlamak (1 Viewer)

sayopa

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sn0wbreeze Windows kullanıcıları için custom fw yada sadece baseband yükseltmeyen fw hazırlama imkanı sunan jailbreak aracıdır.

Not:Oldbootrom cihazlar için (3gs) untethered diğerleri için tethered jbdir.

Download

Desteklediği Firmware Versiyonu

5.0

Resimli Anlatım

Sadece Baseband Yükseltmeyen Firmware Hazırlamak

Not : Bu yöntem ile hazırladığınız ipsw ler jb li olmaycak ve aktivasyon yapmayacaktır. Aktivasyonu kendiniz yapmalısınız.

1.adım : Sn0wbreeze i çalıştırıyoruz. Ve ilk çıkan bilgilendirme penceresini "OK" diyip geçiyoruz.

2.adım : Ondan sonra çıkan credits penceresini de "close credits" diyip kapatıyoruz.

3.adım : Mavi Devam okuna basarak bir sonraki ekrana geçiyoruz.

4.adım : Gelen ekrandan ilk olarak ipsw mizi göstereceğimiz kısım geliyor. "Browse" butonuna basıp açılan ekranda cihazımıza ait orjinal 5.0 ipsw sini seçeceğiz.

5.adım : Ve cihazımıza ait orjinal ipsw yi seçiyoruz.

6.adım : Program firmware dosyasını onayladıktan sonra bir sonraki adıma geçiyoruz.

7.adım : Ve programın 3 seçeneğinin bulunduğu ekran karşımıza geliyor.

8.adım : Biz jb istemeden sadece baseband yükseltmemek istediğimiz için "Baseband Preservation Mode" u seçiyoruz.

9.adım : Baseband Update etmeyen firmware dosyamızı hazırlamaya başlıyor.

10.adım : Baseband Update etmeyen firmware dosyamızı hazırlandı ve masaüstümüzde hazır bekliyor . Şimdi programdaki "OK" butonuna basıyoruz.

11.adım : Ve program pwned dfu mode a girmeniz için size yol gösterecek sonrasında fw nizi itunes ile kurabilirsiniz.

Custom FW Yapımı

1.adım : 7. adıma kadar aynen devam ediyoruz ve 7. adımda karşımıza gelen 3 seçenekten Expert Mode u seçiyoruz

2.adım : Şimdi ise "General" seçeneği seçip devam ediyoruz.

3.adım : Ve karşımıza bu seçenekler çıkıyor

Enable Battery-Percentage : iPhone 3G gibi pil yüzdesi özelliği Apple tarafından sağlanmayan cihazlara bu özelliği ekler.
Activate The iPhone [Hacktivate] : Bu özelliği yurt dışı cihazlarını iTunes dan aktifleştiremeyecekler kullanarak cihazlarının aktifleştirilmesini sağlayabilir.
Install SSH : SSH özelliğini yükleyerek cihazın bu özellik yüklü gelmesini sağlar.

4.adım : "Select Packages" sekmesinde eğer elinizde bir deb dosyası var ve bunu ipswnize eklemek istiyorsanız. Bunu "Browse" butonunu kullanarak açılan pencereden seçebilirsiniz.
5.adım : "Download Packages" sekmesinde yukardaki çubuktan seçtiğiniz sourcedeki bir uygulamayı indirip ekleyebilirsiniz.
6.adım : "Manage Sources" kısmında "Download Packages" sekmesi için eklemek istediğiniz sourceleri ekleyebilirsiniz.

7.adım : İlk başta "General" sekmesini seçtiğimiz yere geri döndük şimdi "Build IPSW" seçeneğini seçiyoruz.
8.adım : Custom FW hazırlanırken isterseniz Pacman oynayabilir yada hiçbirşey yapmadan işlemin sonlanmasını beklyebilirsiniz.

9.adım : Custom FW hazırlandı (dosya masaüstünde yer almaktadır). Şimdi "Done" butonuna basıyorsunuz ve program size Pwned Dfu mode a girmeniz için yol gösterecek .

NOT:ALINTIDIR