Sony erİcson x10İ ( tİtrİyor aÇilmiyor)yardim lÜtfen! (1 Viewer)

ta2omer

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cihaz resetleme ve donma problemi üzerine kapandı arada bir açılıyor ve donuyordu aynı problemi yaşıyan arkadaşlar cihazlarına FlashTool ve Room yüklemişler..Cihaza önce 1-) FlashTool v.09 2-) Sony-Ericsson-X10i_2.1.A.435_GLOBAL-GGL-GENERIC-1232-9897.ftf bunlar ile denedim fakat yine açılmadı..ve yüklerken böyle bişeyle karşılaştım.

1-)
burda dosyayı gösterip Flash Dediğimizde telefonu geri tuşuna basarak bilgisayara bağlamamı söylüyor
2-)
ve böyle yarım saat kalıyor ve telefonun şarjı bitip kapanıyor.

şu an telefonu açtiğimda kenarda yeşil ışık yanıp sönüyor ve titriyor görüntü yok...
yeşil ışık hatası RIFF Box JTAG Manager bu program aracılığı ile oluyormuş.ama nasıl yapıldığını bilmiyorum.
Cihazım şu an çalışmıyor ve Sizlerden Yardım istiyorum.Nasıl düzeltebilirim bu durumu..

İlginize TEŞEKKÜR Eder; İyi Forumlar Dilerim.

Ömer ÇAKMAK

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
cihaz jtag yapılması lazım boot çökmüş bize yollarsanız sorunu çözebiliriz. riff box var ise destek verebiliriz

ta2omer

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
cihaz jtag yapılması lazım boot çökmüş bize yollarsanız sorunu çözebiliriz. riff box var ise destek verebiliriz

Hocam öncelikle ilginize teşekkür ederim.Yanlız ankaradayım gönderme biraz problem yaratabilir.Ben sizin dediğiniz gibi ''RIFF Box JTAG Manager''
kurdum fakat açtğimda önce .Dll hatası veriyordu sonra dll yi indirip system.32 e atınca böyle bir hata vermeye başladı...

1-)

eğer bilginiz varsa ne olur ne yapmam gerektiğini sırasıyla yazmanızı rica ediyorum...Çok teşekkür ederim..

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
kardeş sende riff box olması lazım yani bir dongle gibi kardeş lehim yapman lazımfalan filan

ta2omer

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
peki anladım bu riff box ile jtag yaptiktan sonra tekrar flashtool ile fremwire yüklenmeside gerekiyor..Anlaşılan telefoncuya götürülecek.ilginize teşekkür ederim.