T60 Mavi kırmızı yeşil beyaz mavi ekran Sıkıntısı (1 Viewer)

emrahim54

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cihaz mavi yeşil kırmızı renkler dönüp durmakta bunun çözümü nasıl ustalar. Batarya arızası yada sıvı temas diye yazmış arkadaşlar telefonun sarjı doluyken hiç bir sıkıntı yok ama sarj bittiğinde şarja takıldığında mavi yeşil kırmızı renkler dönüp durmakta. Sıvı temas varsa batarya soketinimi ana kartımı temizlemeliyim ne kullanmalıyım temizleme için alkol, tiner yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar.

ÖzkanGSM

Code Master
Kıdemli Üye
Deneyimli Üye
bol tiner ile evvela temizle. temizledikten sonra bol flux ile güzel bi hava geç sokete etrafına. 330 derece 30 sn kadar.
sonra pil soketinin ayaklarına lehim tazele. soketi temizlemeyide ihmal etme düzelir inşallah.

emrahim54

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bol tiner ile evvela temizle. temizledikten sonra bol flux ile güzel bi hava geç sokete etrafına. 330 derece 30 sn kadar.
sonra pil soketinin ayaklarına lehim tazele. soketi temizlemeyide ihmal etme düzelir inşallah.
Ustam ben tamirci değilim hurda telefonlar var elimde hobi olarak onları söke taka ögrenmeye çalışıyorum. Yapılacak işlemlerin ev verisyonu nasıl olur ve hangi tiner kullanmalıyım selulozik kullanıyorum normalde.

ÖzkanGSM

Code Master
Kıdemli Üye
Deneyimli Üye
Ozaman selülozik tineri cam bir malzemeye dök anakartı yatır içine el eline diş fırçasını tinerin içinde fırçala. sonrada bırak kalsın içinde 3-5 saat düzelir inşallah

emrahim54

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ozaman selülozik tineri cam bir malzemeye dök anakartı yatır içine el eline diş fırçasını tinerin içinde fırçala. sonrada bırak kalsın içinde 3-5 saat düzelir inşallah

Tamam ustam sarjını bitirmeye çalışıyorum tekrarlıyacak muhtemelen o zaman söker tinerle fırçalarım tinerin anakarta zararı olmazmı bir tartışma okumuştum sentetik selulozik diye kimi sentetik kimi selulozik diyordu evde alkole var ustam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ÖzkanGSM

Code Master
Kıdemli Üye
Deneyimli Üye
sen selülozik kullan, plastik aparatlardan dolayı zarar görebilir diye söylemiş olabilirler. ama yeni nesil cihazlarda kullanılan plastikler alaşımlı. erimiyorlar. sen dediğimi yap olur hayırlısıyla

emrahim54

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sen selülozik kullan, plastik aparatlardan dolayı zarar görebilir diye söylemiş olabilirler. ama yeni nesil cihazlarda kullanılan plastikler alaşımlı. erimiyorlar. sen dediğimi yap olur hayırlısıyla

Ustam söktüm cihazı sıvı temasında var ama batarya soketi kırılmış ondan yapıyor bataryayı okuyamıyor bunu yapabilecek bir tamirci tavsiye edebilirmisin yada sen yapabilirmisin ustam

emrahim54

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kocaeli yada İst Anadolu yakasında bu anakartın batarya soketini yapabilecek bir usta varmıdır ücretiyle?

ÖzkanGSM

Code Master
Kıdemli Üye
Deneyimli Üye
Kocaeli yada İst Anadolu yakasında bu anakartın batarya soketini yapabilecek bir usta varmıdır ücretiyle?
Kardesim yakin zamanda halledemem ama acelesi yoksa onumuzdeki pazartesi kargoyla yolla halledeyim

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrahim54

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam geç cevap verdin burda bir servise verdim yapılmaz dedi kırdım attım[emoji17]

emrahim54

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Gebzenin telefon servisi ustam en yogun olan yer sanırım hurda ana kart yoktu elinde parcada bulunmayacak birşeyse bilmiyorum formdaki ustamda geç cevap verince kırdım attım çöpe bende

davetçi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Gebzenin telefon servisi ustam en yogun olan yer sanırım hurda ana kart yoktu elinde parcada bulunmayacak birşeyse bilmiyorum formdaki ustamda geç cevap verince kırdım attım çöpe bende

sağlık olsun