Çözüldü turkcell Maxiplus root yapma (1 Viewer)

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
Bildiğimiz gibi root olmadan telefonumuzdaki gereksiz uygulamalardan, kameradan çıkan sesten vs. kurtulamıyoruz. Bütün forumlarda CWM ile root yükleme linkleri dolaşırken ben Unlock Root programıyla kolayca root oldum. İşlemleri basitçe anlatacağım sizlere de ;

1.Adım: adresinden veya buradan Unlock Root adlı progamı indiriyoruz. ( Elinizde olabilir ama önceki sürümlerle Maxiplus 5 root olmuyor.)

UYARI!!!!! Bilgisayarınızda mutlaka Turkcell Telefon Yöneticisi uygulaması olmalıdır!! (Uygulama telefonun hafıza kartında vardır sadece bilgisayara bağlayıp yüklemelisiniz. Yükleyip telefonu bağladığınızda sağda sürücüleri yükleyip devam edebilirsiniz)

2.Adım: Programı yükledikten sonra telefonumuzu Usb kablosuyla bilgisayara bağlıyoruz.

3.Adım: Ayarlardan ''Usb Hata Ayıklama'' ve ''Uyanık Kal'' modlarının yanındaki tickleri aktifleştiriyoruz.

4.Adım: Programdaki ROOT bölümüne basıyoruz.

5.Adım: Program kısa süre sonra bir pencere açacak ve 1.ZTE Maxiplus 5 yazacak. O kutucuğa basıyoruz ve bekliyoruz.

6.Adım: Ekranda yeniden başlatma ile ilgili bir mesaj belirecek telefonun yeniden başlatmasını sağlıyoruz.

7.Adım: Menüde SuperSU uygulamasını gördüğünüzde artık root olmuşsunuz demektir. Tebrikler!

Bu işlemlerden sonra Boot Animations programı ile boot ekranını değiştirebilir. Root Explorer ile kamera sesini kapatabilir, Link2SD ile Turkcell uygulamalarından kurtulabilirsiniz. Daha sonra telefonu unroot yapıp garanti kapsamına sokabilirsiniz.

Not: Ayarlar-Erişilebilirlik-Hızlı Başlat ile telefonun açılış süresini hızlandırabilirsiniz (Android 4.0.4)

Uyarı: Bu işlemlerle telefonda oluşacak hasarlardan sorumlu değiliz!

***Önemli*** BOSS hocam benim konumu görüntülü olarak anlatmıştır ben de yapamayan arkadaşlar için linki ekliyorum ve BOSS hocama da teşekkürlerimi iletiyorum. Link:

**Kamera ve Video Kaydedicisi Seslerini Kapatma**

1.Adım: adresinden Root Explorer programını indiriyoruz. Daha sonra Sd karta atıp telefona yüklüyoruz.

2.Adım: Programa SuperSU yetkisini veriyoruz ve listeden system klasörünü buluyoruz.

3.Adım: system-media-audio-ui dizinini takip ediyoruz.

4.Adım: camera_click.ogg, camera_focus.ogg, VideoRecord.ogg dosyalarına tek tek basılı tutup Permissions seçneğine girip tickleri kaldırıyoruz.

5.Adım: Nihayet o gıcık seslerden kurtuldunuz. Eğer aktifleştirmek isterseniz o tickleri yeniden işaretleyebilirsiniz.

NOT: Telefon system read only diye hata verirse köşede Mount R/W yazan yere basıp Mount R/O yazmasını sağlayınız.

**Boot Ekranını Değiştirme**

1.Adım: Google Play Store'dan Boot Animations adlı uygulamayı indirin.

2.Adım: Uygulamayı açın ve Server kısmından istediğiniz görüntüyü beğenin.

3.Adım: İnstall diyin ve yüklemesini bekleyin.

4.Adım: Kapatıp açtığınızda değişikliği göreceksiniz. Ayarlardan hızlı başlatı aktifleştirdiyseniz Turkcell çıkmaz direk ayarladığınız görüntü ekrana gelir.

**Turkcell Uygulamalarını Silme**

1.Adım: Google Play Store'dan Link2SD adlı programı indirin ve SuperSU yetkisini verin.

2.Adım: Silmek istediğiniz uygulamaları listeden bulun açın Actions kısmına basıp sil deyin.

3.Adım: Her uygulamaya böyle yaparsanız gereksizlerden kurtulursunuz ayrıca istediklerinizi SD karta da taşıyabilirsiniz.

***** Konuyla alakasız olabilir ama cihazımız Ses Kısma+Açma Kapama tuşuna aynı anda basınca screenshot alıyor.

Zaman buldukça Rootla yapılabilecekleri paylaşacağım.-
Not : alıntı.

Kapris

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşım eline saglık iyi anlatmışsında bu unlock root pro serial istiyo bir işe yaramıyo ki