Ültimatom'berry (1 Viewer)

d4rkpi0n

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Açıklamalara göre RİM Blackberry Mesenger görüşmelerini BTK ile paylaşacak yada serverı Türkiye sınırlarına taşıyacak. Yok böyle bir şey diyorum şaşkınlığımı gizleyemiyorum dostlar. Haberleşme ve iletişimin bu denli yoğun olduğu Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlediği bir dönemde demezler mi? ''Daha iyisini yapabiliyorsan yapta onu ülkendeki kullanıcılara ilet'' Bu teknoloji ve bilim ülkemiz sınırlarında mevcut. Açıkçası mesenger konuşmalarını izlemekle ulusal güvenliği nasıl koruyacaklarını ben anlayamadım dostlar. Ya da böyle bir yöntemle madem ulusal güvenliğini sağlayacaksın 2008 den bu yana Blackberry Türkiye sınırlarında kullanılmakta ''Daha önce aklın nerdeydi?'' demezler mi?

Çoğu kullanıcının asıl merakı Blackberry yasaklanırsa verilen taahhütnameler nolacak? sorusuydu. Gördüğünüz gibi yasaklanma şuan için yok anlaşılan şu ki her zaman olduğu gibi bazılarının cebine yine tomarla para giricek.

Sonuç olarak büyük bir ihtimallede BTK ve RİM aralarında anlaşacak gibi görünüyor.
Neyse bu haftaki yazım biraz tokat gibi olmakla beraber umarım mesajım gerekli yerlere erişmiştir.

Bu haftanın en özel ve en güzel haberi tabikide site yöneticilerimizden Erkan Hacıoğlu'nun sizlere sunduğu göğsümüzü kabartan ve çok gurur duymamı sağlayan Blackberry sitemizin kısayol uygulamasının tasarımını tamamlamış olması tabikide. Bu uygulaması sayesinde artık siz kullanıcılarımız bize bizlerde size dahada bağlıyız artık. Emeğine sağlık diyorum ve kısayolu cihazlarınıza indirebileceğiniz linki birkez daha hatırlatmak istiyorum.