Ultrabook'ta Beklenen İndirim Yok (1 Viewer)

Byaras™

Kurucu Admin
Yönetici
Admin
WebMaster

Fiyatların düşmesi için Intel'in yardım yapacağı iddialarına cevap geldi. Ultrabook fiyatlarında ne zaman değişiklik olacak?

Bundan birkaç gün önce, Tayvan merkezli Digitimes adlı site ultrabook fiyatlarının düşmesi için Intel’in üretici firmalara maddi yardım yapacağını iddia etmiş, biz de bu iddiayı sizlerle paylaşmıştık.

Yapılacağı iddia edilen yardımla birlikte yılbaşına kadar ultrabook fiyatlarında 100 dolara yakın bir indirim olması bekleniyordu. Fudzilla’nın Intel’in üst düzey yöneticilerinden birine dayandırdığı habere göre ise böyle bir yardım ya da indirim olmayacak.

Intel, ultrabook modellerini popüler hale getirmek için yaklaşık 300 milyon dolarlık bir pazarlama bütçesi ayırmış durumda. Bu pazarlama bütçesi doğrudan üretici firmalara ulaşmıyor, bu sebeple fiyatları etkilemiyor. Intel’in yakın zamanda iddia edildiği gibi bir yardım yapması da beklenmiyor.
Fiyatlar Ne Zaman Değişir?

Tüm bunların anlamı ise ultrabook’ların fiyatlarının bir süre daha aynı kalacağı. En azından 2012’nin ilk aylarına kadar fiyatlarda bir değişiklik beklenmiyor. Nisan ayında boy gösterecek olan Ivy Bridge işlemcilerle birlikte fiyatlarda bir değişiklik olabilir. Ayrıca CEO’su Paul Otellini’nin giriş seviyesi modelleri 699 dolar seviyesine çekme gibi bir planı da bulunuyor. Sözün özü, ultrabook fiyatları 2012’nin ilk yarısına kadar aynı fiyat seviyesinde olacak.