Usb Aygıtı Tanımadı Sorunu (1 Viewer)

jan

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
dsorunum biraz farklı olabilir ama arkadaşlar bilgisayarımda 1205t bağladığımda usb aygıtı tanımadı uyarısı alıyorum.

ilk akla gelen driver yüklenmesi gerekli olduğu ama internette bulduğum bütün driverları yükledim fakat sıkıntı olmadan işlem yapabildiğim tek telefon 1207y modeli onun dışındaki tuşlu bütün tuşlu samsung modellerinde usb aygıtı tanımadı hatası alıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim ustalarım bana yardımcı olurmusunuz.

Denediğim yöntemler.
driverler yüklendi
farklı usb kablolar denendi
farklı bilgisayarlarda denendi. Sonuç değişen bir şey olmadı…
saygılar...

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
e1205t ler direk usb den işlem yapılmadığı için benim bilgisayarımdada aynı herkesinkindede aynı hatayı verir rj45 kabloyla işlem yapılır.

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cihazı COMBO kablo ile sadece Ethernet ucunu kullanarak BOX a bağla ve öyle işlem yap

RecSpeed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Uart kablo ile kutuya bağla , com dan kutu portunu seç işlem yap. Cihaz kapalı konumda kabloyu bağl repair tıkla ardından bataryayı tak güç tuşuna bas.

jan

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Uart kablo ile kutuya bağla , com dan kutu portunu seç işlem yap. Cihaz kapalı konumda kabloyu bağl repair tıkla ardından bataryayı tak güç tuşuna bas.

Ustam cevabın için teşekkür ederim. Dediklerinizi yapıyorum ama hala bir neticeye ulaşamadım.
Örneğin
1205t Modeli repair yapacam ,
bataryayı çıkarıyorum uart kablosunu iki ucunuda kutuya bağlıyorum. samsung tool pro dan (33.8 sürümünü kullanıyorum)
repair bölümünde iki tane com portu açık bunlardan birincisi com 3 usb serial port seçiyorum repair tuşuna basıyorum Port open fail COM3 hatasını alıyorum.
Diğer bir port olan Com 1 İletişim bağlantı noktası'nı seçiyorum Connect phone and press power button uyarısı gelince bataryayı takıyorum sonuç usb aygıtı tanımadı hatası alıyorum.

Uğraşıyorum uğraşıyorum bu sorunu çözemedim arkadaşlar ustalar bana bir yardımcı olun yoksa kafayı yiyecem...

RecSpeed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam cevabın için teşekkür ederim. Dediklerinizi yapıyorum ama hala bir neticeye ulaşamadım.
Örneğin
1205t Modeli repair yapacam ,
bataryayı çıkarıyorum uart kablosunu iki ucunuda kutuya bağlıyorum. samsung tool pro dan (33.8 sürümünü kullanıyorum)
repair bölümünde iki tane com portu açık bunlardan birincisi com 3 usb serial port seçiyorum repair tuşuna basıyorum Port open fail COM3 hatasını alıyorum.
Diğer bir port olan Com 1 İletişim bağlantı noktası'nı seçiyorum Connect phone and press power button uyarısı gelince bataryayı takıyorum sonuç usb aygıtı tanımadı hatası alıyorum.

Uğraşıyorum uğraşıyorum bu sorunu çözemedim arkadaşlar ustalar bana bir yardımcı olun yoksa kafayı yiyecem...

Şimdi şöyle sırala.

1. Z3x den 1200M modeli seç, Com3 portu seç
2. Numarayı yaz
3. Uart kabloda sorun yoksa tek uart girişine tak.
4. Cihaz batarya sök bağlama.
5. Repaire bas
6. Kabloyu bataryası sökük cihaza bağla
7. bataryayı taktığın gibi Power tuşuna 1 - 2 saniye bas box ta mavi ışık sürekli yanana kadar.

Combo kablo kullanmak zorunda değilsin, Uart olan başka kablo varsa o da olur. Usb ye gerek yok Uart girişi yeterli.

Sırasıyla doğru yaptığın taktirde Hata almazsınız + Farklı bir cihaz varsa onunla deneyin, Sökette sıkıntı olabilir.

Son düzenleme:

jan

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi şöyle sırala.

1. Z3x den 1200M modeli seç, Com3 portu seç
2. Numarayı yaz
3. Uart kabloda sorun yoksa tek uart girişine tak.
4. Cihaz batarya sök bağlama.
5. Repaire bas
6. Kabloyu bataryası sökük cihaza bağla
7. bataryayı taktığın gibi Power tuşuna 1 - 2 saniye bas box ta mavi ışık sürekli yanana kadar.

Combo kablo kullanmak zorunda değilsin, Uart olan başka kablo varsa o da olur. Usb ye gerek yok Uart girişi yeterli.

Sırasıyla doğru yaptığın taktirde Hata almazsınız + Farklı bir cihaz varsa onunla deneyin, Sökette sıkıntı olabilir.

Çözüldü Hocam yardımın için çok teşekkür ederim. Bilgisayarımda bütün driverler yüklü olmasına rağmen z3x com port driveri yokmuş ekli tüm driverleri kaldırıp tekrardan yükleyince sorun çözülmüş oldu

RecSpeed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Çözüldü Hocam yardımın için çok teşekkür ederim. Bilgisayarımda bütün driverler yüklü olmasına rağmen z3x com port driveri yokmuş ekli tüm driverleri kaldırıp tekrardan yükleyince sorun çözülmüş oldu

Vazifemiz, Kolay gelsin.

ismetengin

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
aynısı benimde başıma geldi boxa usb ve rj45 uçlu kabloyu bağladım diğer ucunuda bataryası sökük olan 1205 t ye bağladım z3x dende 115200 i seçip rapair yaptım ardından bataryayı taktım işlem tamamlandı