vestel venus v5040 şebeke yok. bir cagrı yapmak için öncelikle uçak modunu kapatın. (1 Viewer)

teknik_servis

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
vestel venus v5040 şebeke yok. bir cagrı yapmak için öncelikle uçak modunu kapatın.

radio yu kapatın.

böyle yazıyor.

imei sağlam sebeke yok.ağları bulmuyor.112 aramıyor.

yazılım yukledım yıne aynı.

mavi60

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba bendede t60 var aynı sorun var şeması varmıdır?

efrens34

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustalar arama yapmak için ucak modunu kapatın hatasınıı duzeltmek için elinde şema olan yok mu ?

tamircidayi

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5040 larda genel olarak bi şebeke problemi mevcut.

Anten modifi yaparak biraz durumu iyileştire bilirsiniz.

Subboarda bulunan anten pimlerinin bastığı bölge olan , frontta bulunan şarj soketinin çıktığı kısmın sol yanında bulunan metalik kısımları kazıma yapın.

Subboarda bulunan küçük entegreyi ısı geçin.

Ayrıca subbordaki orta kasaya basan pimin, bastığı bölgeyi iletken gasket koyun.İletkenliği arttırın.

efrens34

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
malesef hepsini denedim . islemciyi ısıttım yine aynı . pfo araştırması yapıyorum hiç bi yerde bahsi geçmiyor . elinde pfo ile ilgili şema bilgi olan ustalar yardımcı olursa sevinirim elimde 3 adet cihaz var hepsi aynı sorun

gokturk1

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sım kart entegresını ısıtın yada degıstırın arkadas onu kastedıyor muhtemelen aynı sorun bendede mevcuttu entegreyı ısıttım kısa surelı sebeke geldı ama sonuc aynı degısmesı gerekıyor.

tamircidayi

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5040 modelinin Rf entegresi QFE3320-1

Ayrıca diğeri, WTR4905

Bu iki entegre çevresine yoğunlaşın.

Ayrıca cihaz *#06 yapınca imei gözüküyor mu.

Belki de cihaz FTM modda kalmıştır.

efrens34

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
imei sağlam görünüyor .acil arama yaparken (çağrı yapmak için ucak modunu kapatın diyor ) elimde 4 tane var bi çözüm bulamadık