Çözüldü Windows 10'da MTP USB Aygıtı Yüklemesi Başarısız Hatası ve Çözümü (1 Viewer)

YuSuF02

Kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz.
Onursal Yönetici
GSM Expert
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Belkide bu sorunu hepimiz yaşamışısızdır ve delirmişliğimizde olmuştur ama bu işlem ile bütün sorunları çözeceksiniz

Başlayalım
Windows 10 PC'de MTP USB Aygıtı Yüklemesi Başarısız hatası ile karşı karşıya kalıyorsanız sorunun çözümü için yararlanabileceğiniz birkaç önerimiz olacak. Microsoft, kişisel bilgisayarlarımızda kullandığımız işletim sistemi Windows'u sürekli olarak güncelliyor ve hatalarından arındırıyor. Tabii yeni işletim sistemleriyle birlikte iyileştirme ve hata düzeltmelerinin yanı sıra yeni sorunlar da baş gösterebiliyor.

Windows bilgisayarına Android'li akıllı telefon / tablet ya da MTP protokolünü kullanan başka bir cihaz bağladığında 'MTP USB Aygıtı Yüklemesi Başarısız', 'MTP USB Device driver failed', 'MTP USB device not installing', 'MTP not recognized' veya 'Code 28' hatasını alan kullanıcılar var. Aşağıdaki yöntemleri denemeden önce cihazı farklı bir USB portuna bağlama, başka bir kablo kullanma ve bilgisayarı yeniden başlatma işlemlerini deneyebilirsiniz.

Windows 10'da MTP USB Aygıtı Yüklemesi Başarısız Hatası ve Çözümü
wpdmtp.inf Kurulumu

Klavyenizdeki Windows ve R tuşlarına basın. Açılan Run kutucuğuna %systemroot%\INF yazıp Enter'a basın.
1.jpg

Alternatif olarak C:\Windows\INF dizinine gidip arama kutucuğuna wpdmtp.inf yazabilirsiniz.
2.jpg

wpmdmtp.inf dosyasına sağ tıklayıp Install seçeneğine tıklayın. Yes ile devam edin.
3.jpg

Kurulumun ardından cihazı yeniden bilgisayarınıza bağlamayı deneyebilirsiniz.

MTP USB Cihaz Sürücüsünü Yükleme

Klavyenizdeki Windows ve R tuşlarına basın. Açılan Run kutucuğuna devmgmt.msc yazın ve Enter'a basın.

Alternatif olarak Windows arama kutucuğuna Device Manager / Aygıt Yöneticisi de yazabilirsiniz.
4.jpg

Portable devices kısmını genişletin. Cihazı burada göremiyorsanız Other devices'a göz atabilirsiniz.
5.jpg

Cihaza sağ tıklayıp Update Driver Software'i seçin.

Browse my computer for driver software ile devam edin.

Let me pick from a list of device drivers on my computer'a tıklayın.
6.jpg

Beliren seçeneklerden MTP USB Device'ı tercih edin ve Next butonunu kullanın.
7.jpg

Kurulumun ardından cihazı yeniden bilgisayarınıza bağlamayı deneyebilirsiniz.

SORUNUN ÇÖZÜLDÜYSE BEĞEN BUTONUNA BASABİLİRSİN
İYİ FORUMLAR

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
paylaşım için teşekkürler @Yusuf02

phonemaster

Öğrenmek Bitmeyen Bir Süreçtir
Genel Moderatör
Usta Üye
Emeğine sağlık. Güzel paylaşım olmuş. Ben wpdmtp.inf dosyasının kısayolunu masaüstünde bulunduruyorum. Lazım olunca sağ tık-yükle yeterli oluyor.

YuSuF02

Kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz.
Onursal Yönetici
GSM Expert
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
bencede ustam bu denenmiş olanbu