Çözüldü Xi̇oami̇ Redi̇m Note 9 Pro Kendi̇ni̇ Sürekli̇ Resetli̇yor? (1 Viewer)

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Telefonum xioami redmi note 9 pro Linkteki videda 15.00 daki jjaqcnbuilder programı ile 1. seçeneği yani tek simi seçmem gerekirken 2.seçeneği yani çift simi seçip cihazın orjinal qcn dosyasını düzenledim. Ardından 17.00 daki qpst programı ile beraber qcn dosyasını telefona attım. işlem bitince de telefonu resetledim. Telefon açıldığında normal ekran ve sesler geldi ama birden ilk resimdeki şekilde ekran karardı ve beyaz yuvarlak dönüyordu. Sonrada telefon kendini resetleyip recovery menüsüne attı.

Ben de hazırda olan telefonun kendi romu android 12.5 global romu telefona mi flash tool ile flasladım ama olmadı. Ardından aynı romu bilgisayardan cmd moduyla attım yine olmadı. Aynı sorun tekrar etti devamlı. Safe mode yani güvenli mooda açmaya çalıştım ekran yine gelip birden karardı. Sonra TWRP kurup bi EFS yedekleme yapıyım dedim. İknci resimdeki hatayı aldım. Acaba bu sitedeki EFS yedeğini telefona yüklersem sorun düzelir mi?

prens45

Uzman Üye
Admin
Genel Moderatör
Uzman Üye

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Telefonum xioami redmi note 9 pro Linkteki videda 15.00 daki jjaqcnbuilder programı ile 1. seçeneği yani tek simi seçmem gerekirken 2.seçeneği yani çift simi seçip cihazın orjinal qcn dosyasını düzenledim. Ardından 17.00 daki qpst programı ile beraber qcn dosyasını telefona attım. işlem bitince de telefonu resetledim. Telefon açıldığında normal ekran ve sesler geldi ama birden ilk resimdeki şekilde ekran karardı ve beyaz yuvarlak dönüyordu. Sonrada telefon kendini resetleyip recovery menüsüne attı.

Ben de hazırda olan telefonun kendi romu android 12.5 global romu telefona mi flash tool ile flasladım ama olmadı. Ardından aynı romu bilgisayardan cmd moduyla attım yine olmadı. Aynı sorun tekrar etti devamlı. Safe mode yani güvenli mooda açmaya çalıştım ekran yine gelip birden karardı. Sonra TWRP kurup bi EFS yedekleme yapıyım dedim. İknci resimdeki hatayı aldım. Acaba bu sitedeki EFS yedeğini telefona yüklersem sorun düzelir mi?

bootloader açık mı yoksa kilitlenmiş mi twrp den twrp rom kurmayı dene recovery olarak geçiyor romlar

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Evet ilk yüklediği rom birinci linktekiydi. İlkini normal flash tool ile fastboot modunda ve forumdaki bi arkadaşın tavsiyesiyle cmd modunda yükledim. Aama sonuç alamadım. İkincisini ise az önce indirdim. Bunu da normal fastboot modunda flashtool ile az önce yükledim. Bu da tıpkı diğer rom gibi önce ekran açıldı sonra karardı ve beyaz dönen çember geldi. Ardından da resetledi.

Şimdi de 3. linkteki romu indirip denicem bakalım.

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Twrp den android sürüm düşürmek sıkıntılıymış. Bundan ötürü işlemi fastboot dan mi flash tool ile yapacağım. Linkteki romu indiriyorum. Hayırlısı bakalım..

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Linkteki android versiyonunu yükledim yine aynı ki yüklediğim versiyon xioami note 9 pro nun en eski yazılı mı.. Yani android versiyon düşürmek bir işe yaramadı. Halen daha aynı.

Aaaa bak burada biri anı sorunu yaşamış düzeltmiş. Twrp den EFS sıfırlama olayı nedir acaba?

prens45

Uzman Üye
Admin
Genel Moderatör
Uzman Üye
Linkteki android versiyonunu yükledim yine aynı ki yüklediğim versiyon xioami note 9 pro nun en eski yazılı mı.. Yani android versiyon düşürmek bir işe yaramadı. Halen daha aynı.

Aaaa bak burada biri anı sorunu yaşamış düzeltmiş. Twrp den EFS sıfırlama olayı nedir acaba?

telefonu twrp mod da pc ye bağla sonra adb aç aşağıdaki kodları yazdır
Adb Shell

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc

korkusuzmaraz

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
telefonu twrp mod da pc ye adb aç aşağıdaki kodları yazdır
Adb Shell

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc
Evet çok teşekkür ederim. Bugün EFS sıfırlayınca telefon düzeldi ve ardından root atıp imei girme işini tamamladım. Sonrasında son sürüm global mui 12.5 romunu telefona fastboot modunda mi flash tool ile yükledim. Artık telefon sıkıntısız çalışıyor.

GSMŞ3R1F

Profesyonel Teknik Servis
Yönetici
Admin
Destek Ekibi
Onursal Yönetici
Elit Üye
Uzman Üye
Evet çok teşekkür ederim. Bugün EFS sıfırlayınca telefon düzeldi ve ardından root atıp imei girme işini tamamladım. Sonrasında son sürüm global mui 12.5 romunu telefona fastboot modunda mi flash tool ile yükledim. Artık telefon sıkıntısız çalışıyor.
Hayırlı Olsun O zaman :)

prens45

Uzman Üye
Admin
Genel Moderatör
Uzman Üye
geçmiş olsun