Xiaomi Diag Açma (1 Viewer)

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese iyi forumlar

Edit: If you are stranger for Turkish language you should admit a comment to subject. I can help you to translate issue.

Diag açmak için telefonunuzun twrp/root yetkisine sahip olması gerekir. Nasıl yapılır?
Öğrenmek için tıklayınız
Not: Bu işlemler sadece qualcomm işlemcili cihazlar için gereklidir.

Diag nedir?

Qcn restore backup için yapılması elzem işlemdir. İster manuel olarak xiaomi repair tools programıyla yapılır.

1. Manuel Olarak yapma

Telefonumuzu usb ile bilgisayara bağlıyoruz.

Cihazım hakkında >miui sürümünü 5 kere tıklıyoruz ve ayarlara dönüyoruz.
Ek ayarlar> geliştirici seçenekleri> usb hata ayıklamayı aktifleştiriyoruz izin isterse veriyoruz.

adb devices (Telefona uyarı gelecek izin veriyoruz)
1. adb shell
2. su
3. setprop sys.usb.config diag,adb

2. Program yardımıyla yapmak:

Diag Port Açma Evete tıklıyoruz işlem DONE
10.jpg

Son düzenleme:

OsMaN.

ᴘʀᴏғᴇssɪᴏɴᴀʟ sᴜᴘᴘᴏʀᴛ
Yönetici
S.Moderator
eline sağlık

enes67

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selam arkadaslar , ilginiz alakaniz icin cok tsk ederim , yalniz telefonum Boot yaparken Redmi yazisinda kaldi öyle ,
Fastboot ve twrp moduna girebiliyorum.
Fastboot modunda Bilgisayar ile baglanti kurulmuyor yani Miflash ile .
Twrp modunda ise telefon Bilgisayarda görünüyor , bilgisayardan Cep telefonuna yeni yazilim yükleyip twrp den yükleyeyim dedim , ama ancak 2gb aktarabiliyorum yani olmuyor , yarin nasip olursa sd karti alip onun la deniyecem yeni yazilim atmaya Twrp den dogru.
Baska ne yapabilirim ?

osman90

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
merhaba bu diag port açma işlemini ben de yapamadım magisk aktif sürücüler kurulu fakat diag açamıyorum yardım ederseniz memnun olurum

Netiletisim21

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
V12.. lerde bende açamıyorum artık. V11.. e düşürdüğüm zaman sorun yok. özellikle Redmi Note 8 modelinde.

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye

osman90

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar port açma işlemini yaparken telefonu USB ile bağladığımızda telefona gelen dosya aktarım onayını yapmıyoruz!!! buna dikkat edelim yoksa port gözükmüyor