YuSuF02

Kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz.
Onursal Yönetici
GSM Expert
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
in_article_1a5596ba14.jpg
Herkese iyi forumla sevgili GSMKOLİK üyeleri

Xiaomi Mi 10 Lite 5G cihazına nasıl imei repair yapılır onu göstereceğim.
Edit: If you are stranger for Turkish language you should admit a comment to subject. I can help you for translate issue.

Not: T.C. yasalarına göre imei değiştirmek suçtur burada ki işlemi yalnızca persist dosyası veya imei numaralarınızın silinmesi durumunda kendi orjinal numaralarınızı düzeltmek için kullanın.

Not : Şebeke gelmezse qcnyi 2 kez yazın

IMEI Repair Anlatım
[HIDETHANKS][/HIDETHANKS]
[HIDETHANKS][/hidethanks]
[HIDETHANKS]
Xiaomi İmei Tools Kullanma ve indirme için aşağıdaki linki inceleyiniz.

1. BOOTLOADER KİLİDİ AÇMA

2. TWRP + ROOT İŞLEMİ

Detaylı anlatım linki aşağıdadır tek yapmanız gereken verdiğim linkteki recovery dosyasını ister adb and fastboot programının içine atıp yapın ister repair tool kullanarak.

Cihazı kapatalım ve ses kısma+ güç tuşuna basarak fastboot moda alıyoruz
cmd and fastboot
programından şu kodları yazıyoruz.
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot reboot
'ses yükseltme tuşuna basılı tutun'

3. DİAG PORT AÇMA İŞLEMİ

İzin gelince kabul ediyoruz

diag_before.png
diag_after.png

4. QPST QCN YEDEĞİ ALMA İŞLEMİ

Repair tool programını açın, qpst bölümüne tıklıyalım ve yönergeyi takip ediyoruz.
1.png

5. WİPE EFS RESET İŞLEMİ

Detaylı bilgi için linke tıklayın.

Telefonu recovery moda alıyoruz
adb reboot recovery

recovery_code.png
Telefondan twrp recovery adımları
Advanced
Terminal
Repair tools programını açalım ve efs reset bölümüne tıklıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 4048 Ekli dosyayı görüntüle 4049 Ekli dosyayı görüntüle 4050

efs_reset.png
6. TEKRAR DIAG AÇIYORUZ

7. QCN DÜZENLİYORUZ

8. QPST RESTORE İŞLEMİ
qpst.png
[/HIDETHANKS]

Son düzenleme:

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye

ramazan3446

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam süper hızlı cevap için teşekkürler. tekrar qcn yazdım. Şebeke geldi. İşlem denendi başarılı.

YuSuF02

Onursal Yönetici
GSM Expert
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı

protecknick9

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam verdiginiz twrp mi note 10 lite(toco) cihazina ait, Mi 10 Lite 5G (Monet) ile uyumlu oldugu icin mi verdiniz yanliş mi oldu acaba . vereceginiz cevap icin tesekkur ederim simdiden

protecknick9

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar deneyenler lutfen cevap verebilir mi? @YuSuF02 Hocamin konuda paylastigi Twrp Mi Note 10 Lite (Toco) cihazina ait. acaba karıştırıldımı yoksa Mi 10 Lite 5G (Monet) için Uyumlumu ? deneyenler cevap verirse sevinirim Lutfen.

YuSuF02

Onursal Yönetici
GSM Expert
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı

YuSuF02

Onursal Yönetici
GSM Expert
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı

protecknick9

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam ellerinize saglik cihaza basarili bir sekilde imei repair yaptik. ve islem sonrasi miflash ile stock rom yukleyip rootu ve twrpyi kaldirdik. şu haliyle ayarlardan sifirlama ile ve hard format ile imei silinmiyor ve ota guncelleme aliyor cihaz. orjinal qcn backupı jjabuilder ile editledim once qpst sonra qfill ile restore ettim. 4.5G 3G 2G Şebeke Sorunsuz fakat repair sonrasi volte&vowifi calişmiyor yardimci olacak var mi

D

Darkfire

Guest
Hocam ellerinize saglik cihaza basarili bir sekilde imei repair yaptik. ve islem sonrasi miflash ile stock rom yukleyip rootu ve twrpyi kaldirdik. şu haliyle ayarlardan sifirlama ile ve hard format ile imei silinmiyor ve ota guncelleme aliyor cihaz. orjinal qcn backupı jjabuilder ile editledim once qpst sonra qfill ile restore ettim. 4.5G 3G 2G Şebeke Sorunsuz fakat repair sonrasi volte&vowifi calişmiyor yardimci olacak var mi
volte ayarlardan açık mı hocam ?