Çözüldü Xiaomi redmi Note 7 repair dongle ve box olmadan (1 Viewer)

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Herkese selamlar

Edit: If you are stranger for Turkish language you should admit a comment to subject. I can help you to translate issue.

Xiaomi redmi note 7 cihazına imei repair yapmayı anlatacağım. Bu işlemler sonrası sadece Sim 2 aktif olmaktadır.

Not: İmei değiştirmek yasal değildir bu işlemleri sadece imei onarımın da kullanınız.
İşleme başlamadan önce telefonun bootloader kilidinin açık olması gerekmektedir.
İşlemler
1. Cihaza TWRP yüklüyoruz.

Usb hata ayıklama açıyoruz sonra telefona gelen izine evet diyoruz.
1. YÖNTEM

Twrp dosyasından indirdiğiniz zipi dosya olarak çıkardıktan sonra recovery.img dosyasını minimal adb klasörünün içine atıyoruz.
Şu komutları çalıştırıyoruz.
adb devices
adb reboot bootloader
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot reboot
not: twrp zipini internetten aratarak bulabilirsiniz.
2.YÖNTEM
Altta verdiğim linkten programı indirip twrp yükleyebilirsiniz.
TWRP-

2. Root Yükleme
Telefon açıldıktan sonra MTP modunda telefonu pc bağlayıp magisk zipini twrp den install ediyoruz.

3.Modem Efs Reset
Xiaomi imei tool programından veya telefon adb modunda efs reset kodlarını giriyoruz.
adb devices
adb shell
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg

4. Eski Sürüm Roma Dönme
İsterseniz engineer rom(yazılımcılar tarafından cihazı test etmek için yapılan rom>detaylı bilgi için forumda arama yapınız) yükleyip bu işlemi yapabilirsin daha sağlıklı olur ama bu rom da tarafımca denenmiştir.
Bu aşamada eski roma dönmek veya dönmemek sizin sorumluluğunuzda ben dönerek yapıyorum kesin çalışıyor.
TWRP'den Cache, Data, System ve Internal Storage bölümlerini silip size verdiğim linkten zip dosyasını indirip kuruyoruz. (Zip dosyasını ister usb-otg atmak daha iyi bir yol olacaktır.) ----------------- Bu işlemler sonrası tüm veriler silinir.

5. Diag Port Açma İşlemi
Telefon açıkken Xiaomi imei tools' dan diag açma veya bu kodları giriyoruz.
adb devices
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

6.Qcn Yedekleme ve Yükleme İşlemi
Verdiğim linkten (kendiniz internetten bulabilirsiniz) qcn dosyasını imei repair tools dan qcn düzenleyici menüsünden düzenleme yapıp masa üstüne kaydediyoruz.
Xiaomi imei tools> qpst aracı>restore>browse>masa üstünde ki qcn seçiyoruz(bulamazsanız sağ alttan xqcn-qcn seçeneğine dikkat edin).
Restore diyoruz işlemin bitmesini bekliyoruz. İşlem tamam.

7. Güncel Rom İndirme Twrp Üzerinden
Verdiğim linkten zip uzantılı dosyayı pc veya usb- otg aracılığıyla twrp den install yoluyla yüklüyoruz.
wipe cache/dalvik sonra system reboot.
Geçmiş Olsun.

Dosyalar.
Xiaomi imei tools-
qcn-
root-
magisk-
qpst-
TWRP-
9.3.7 Rom >xiaomi.eu_multi_HMNote7_9.3.7_v10-9.zip yazanı indiriyoruz.

V10.3.12.0.PFGMIXM >

TEŞEKKÜRLER
Burada ki anlatımlar için rom paylaşımı için xiaomi stuff >ingbrzy yetkilisine teşekkürlerimi sunarım.
Xiaomi mi tools programı için Sinay57 ustama teşekkür ederim.

Son düzenleme:

bey4zz

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kral adam ilgili konu için tesekkürler islem bitimi cihazı var olan güncel sürüme cektigimizde sebeke veya baska icad sorun verme durumu var mı ?

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
kral adam ilgili konu için tesekkürler islem bitimi cihazı var olan güncel sürüme cektigimizde sebeke veya baska icad sorun verme durumu var mı ?
Dediğim yöntemlerle dün yaptım son sürüme güncelledim müşteri teslimini yaptım. Her şey çalışıyordu.