Xperia S ekrana Görüntü gelmiyor (ekran ışıkları yanmıyor) Acil Yardım Lütfen (1 Viewer)

secenramazan

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar
Öncelikle Sitenin Yeni Üyesiyim Kusurum Olursa Affola

Xperia S (LT26i) telfonum var. garantisi yok. ikinci el almıştım. ve sorunu şöyleydi.
yazılım atılırken kapanmış açılmayınca ekrana görüntü gelmiyor diye mahalle arası telefoncuya verilmiş
oda direk içini açmış bakmış ekran bozuktur belki diye.
ama açmış içini batarya altındaki yan ses kamera ve anakart ekran arası bağlantıyı yapan filmi yani flexi koparmış
ve o şekilde teslim etmiş.
telefon ne titreşim ne bildirim ışığı ne açılma ne de bilgisayarda usb ile hiçbir şekilde tepki vermiyordu.
gelelim benim sorunuma.
ben bu telefonu belki yapabilirim düşüncesi ile aldım. ve ilk işim yeni flex alıp değiştirmek oldu
sonrada sony pc companition ile yazılım onarma yapmak oldu.
flexi değiştirdikten sonra üsteki şarj ışığı yani bildirim ışığı yanmadı fakat alttaki şeffaf kısımdaki led ışıklar yandı ve titredi.
hemen yazılım onarma yaptım.
ve başarılı şekilde yazılımınız yüklendi dedi.
sonra telefonu söktüm usb den ve açtım alt ışıklar yine yanıyor açarken titredi ve açıldığına eminim.
çünkü ekrana çok yakından yani dibinden çok dikkatli bakınca
tuş kilidi ekranı görünüyor ve yukarı aşağı kaydırınca tuşun açılış ekranı yani o tırtıklı ekran görünüyor tuş açılıyor.
ses verme tuşuna basıyorum tuş açıkken bildirim sesi çalıyor
kamerayı açıyorum fotoğraf çekiyor.
yani demek istediğim telefon çalışıyor yazılımda sıkıntı yok.
tek sıkıntı yukarda da söylediğim gibi ekrana görüntü gelmiyor
daha doğrusu görüntü gözle görülemeyecek kadar sönük bir şekilde var ama ışık yok ekranda siyah.
bu neden kaynaklanır lütfen yardımcı olabilirmisiniz.
birde ekranı kontrol etmek için tekrar açtım baktım sonra geri taktım topladım
şimdi yine aynı şekilde herşey.
telefon çalışıyor ekranda görüntü yok (ışık yok) ve bu sefer titreşimde gitti.
sadece telefon açılıyor ve alttaki ledler yanmıyor.

Ekranda görüntü görünmeyecek kadar sönük ışık yok + Bildirim Işığı yanmıyor şarjda + titreşim çalışmıyor

Yardımlarınız için şimdiden çok ama çok teşekkür ediyorum. uzun yazdım kusura bakmayın meseleyi tamamiyle anlatmak istedim.Saygılar.

secenramazan

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar.tamamen benimkilerden bağımsız farklı bir ekran farklı bir flex ile denemeyi yaptım ama sonuç yine aynı ekranda görüntü var fakat simsiyah görünmüyor. bu durumda iki seçenek kalıyor geriye. sorun kesin olarak ya yazılımdan kaynaklı yada anakarttan. yazılım ihtimali yok denecek kadar düşük çünkü daha önce yazılım sorunu olarak bu tür sorun başına gelen insan ben henüz görmedim , o zaman büyük ihtimalle anakarttan kaynaklı bir sorun.ama ne? ve kime güvenipte yaptırabilirim.sitede ki araştırmalarımda bu fotoğrafı buldum ama ne demek istiyor anlamış değilim. teşekkürler

kaynak adresi : http://www.gsmkolik.com...i-ekran-isigi-yanmiyor/

ekran ışıgı yanmıyor ise bu şemayı uygulayın diyor