Yazılım - Donanım -Ekran hangisi (1 Viewer)

zekaikilic

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili ustalarım ben ve Bnm gibi bu mesleğe gönül vermek isteyen arkadaşlarımız İçin hangi alanlara yönelmesi konusunda fikir önerileriniz ve düşüncelerinizi alabilirmiyim, siz değerli ustaların fikirleri Bnm gibi yeni arkadaşlarımıza yol gösterecektir , ben bu meslekte donanım arızaları ve yazılım üzerine eğilmek istiyorum dokunmatik değişimi üzerine fazla bir bütçe ayırmayı düşünmüyorum sizin fikirlerinizi alabilirmiyim

RecSpeed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Donanımda en fazla şikayetler

Ekran , dokunmatik , şarj söketi

Yazılımda ise FRP , Repair , Yazılım , soft brick , dil vs..

Programda eskisi gibi 1205T için 1200M seçip repair yapmak yok artık. G920 ise N920 seçemiyoruz.

Tamirde de aynı şekil Artık telefonları açmak bile dert. s6 edge cihazın bataryasını sökmek için arka kapağın kırılmasını göze alıyorsun.

Bunlar sadece örnek. Artık herşey eskisinden daha zor. Hangisine kendini verirsen o kolay gelecektir sana.

Yani birine yönelmen daha sağlıklı olur. Tamir tümüyle seni yorar , Program kafa yorar. Bana göre böyle.

Tabi birine kendini verirken diğerinden mahrum kalmaman gerekir. Yoksa arıza tespiti yapamazsın.

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
yanı süreklı bır yenılık.örnegın yazılma çok meyıllı bır yaklasımdayım.yazılımı daha çok sevıyorum.çok zevklı.sökmek yorucu ve zahmetlı..şema okumayı çok sevıyorum..zevk alıyorum..

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili ustalarım ben ve Bnm gibi bu mesleğe gönül vermek isteyen arkadaşlarımız İçin hangi alanlara yönelmesi konusunda fikir önerileriniz ve düşüncelerinizi alabilirmiyim, siz değerli ustaların fikirleri Bnm gibi yeni arkadaşlarımıza yol gösterecektir , ben bu meslekte donanım arızaları ve yazılım üzerine eğilmek istiyorum dokunmatik değişimi üzerine fazla bir bütçe ayırmayı düşünmüyorum sizin fikirlerinizi alabilirmiyim

Hangisiyle uğraşıyorken keyif alıyorsan o işe yönel bence. Zamanla her işte ustalaşabilirsin ama işinden keyif almadıkça daha somurtkan ve huysuz birine dönüşürsün, sonuçta her gün istemediğin bir şeyi yapmak zorunda kalacaksın ama keyif aldığın işi yaparsan her gün aynı heyecanla işe başlarsın, tıpkı benim gibi :) kod yazmak, kodlarla uğraşmak, çıkan hataları düzeltmek ve her gün bilmediğim şeyleri araştırmak acayip keyifli geliyor ve ömrüm boyunca bu işi yapmak istiyorum yani demek istediğim kimseye sorma önemli olan senin ne istediğin ne yapmaktan hoşlandığın...