Yeni başlıyorum. Yardımınıza ihtiyacım var. (1 Viewer)

bisigaraver

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba saygıdeğer ustalarım.
Uzun süredir telefonlarla ilgileniyorum ve hobi olarak veya boş zamanlarımda ufak tefek işler yaparak yan gelir elde etmek için bu işe girişmeye karar verdim. Örneğin ekran, şarj soketi, mikrofon vs. değişimi gibi işleri yapabilirim. Bord üstünde extra arıza tespiti yapabilirmiyim bilmiyorum. Bu konuda siz değerli üstadlarımdan yardım alarak kendimi geliştireceğimi düşünüyorum.

Öncelikle almam gereken malzemeleri sıralamak istiyorum ki eksiğim varsa beni uyarınız ;
-Lehim yapabilmem için gerekli tüm malzemeler.
-Isı tabancası
-Bord tutucu
-Ekran koruma bandı
-tornavida takımı (neşter,cımbız,tornavidalar.) ---- bunlar haricinde işime yarayabileceğini düşündüğünüz bir malzeme varsa belirtirseniz sevinirim.

Ayrıca kendimi geliştirebileceğim temel düzeyde bilgilenebileceğim bir döküman varsa bu konuda da bilgilendirirseniz sevinirim.
Birde şu konuyu çok merak ediyorum. Teknik servis arkadaşlarıma soruyorum. Herhangi bir parça değişimi için parça stoğumu bulunduruyorlar yoksa örneğin s3 ekran değişimi geldi toptancısından gidip arızalı cihaz geldikten sonramı temin ediyorlar. Eğer stok tutuluyorsa yukarda belirttiğim ufak çaplı bir iş yapabilmem için ortalama maliyet ne kadar çıkar bilgilendirirseniz çok sevinir saygılarımı sunarım.

dicle_gsm

2
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba saygıdeğer ustalarım.
Uzun süredir telefonlarla ilgileniyorum ve hobi olarak veya boş zamanlarımda ufak tefek işler yaparak yan gelir elde etmek için bu işe girişmeye karar verdim. Örneğin ekran, şarj soketi, mikrofon vs. değişimi gibi işleri yapabilirim. Bord üstünde extra arıza tespiti yapabilirmiyim bilmiyorum. Bu konuda siz değerli üstadlarımdan yardım alarak kendimi geliştireceğimi düşünüyorum.

Öncelikle almam gereken malzemeleri sıralamak istiyorum ki eksiğim varsa beni uyarınız ;
-Lehim yapabilmem için gerekli tüm malzemeler.
-Isı tabancası
-Bord tutucu
-Ekran koruma bandı
-tornavida takımı (neşter,cımbız,tornavidalar.) ---- bunlar haricinde işime yarayabileceğini düşündüğünüz bir malzeme varsa belirtirseniz sevinirim.

Ayrıca kendimi geliştirebileceğim temel düzeyde bilgilenebileceğim bir döküman varsa bu konuda da bilgilendirirseniz sevinirim.
Birde şu konuyu çok merak ediyorum. Teknik servis arkadaşlarıma soruyorum. Herhangi bir parça değişimi için parça stoğumu bulunduruyorlar yoksa örneğin s3 ekran değişimi geldi toptancısından gidip arızalı cihaz geldikten sonramı temin ediyorlar. Eğer stok tutuluyorsa yukarda belirttiğim ufak çaplı bir iş yapabilmem için ortalama maliyet ne kadar çıkar bilgilendirirseniz çok sevinir saygılarımı sunarım.

Merhaba, Öncelikle aramıza ve forumumuza hoş geldiniz, Teknikten hiç anlamam ama forumdaki teknikten anlayan arkadaşlar hangi araçları almanız konusunda bi liste çıkarabilir ve referans gösterebilirler, Kendini geliştirme konusundada Google en iyi arkadaşın olucaktır bu konuda, Youtube den ingilizce terimde cihazın sorununu yaz videolu anlatımları izleyerek pratik yapıp kendinizi geliştirebilirsiniz, örneğin; " Samsung S7 screen replace" veya Replace charge socket diye, ve zamanla tecrübe kazanacaksınız.

HaYaLmeaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Zaten çogu şeyi araştırmışsın. Bizim söyleyecek pek bişeyimiz yok.Maliyet çok istersen çok az istersen az olur. 10 tl ye de ayakkabı var 100 tl ye de bu senin alacagın kaliteye bağlı. Malzeme içinde ister stok yaparsın (daha karlıdır) ister bozuk parça gelince değişirsin.

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
benım meslegım üniversıtede şarap uzmanlığı üzerınde okudum.ama bu işi yapıyorum.iş yapılır.Lakın önce seveceksın.herşey sevmekten başlar.sevdın mı başarırsın.

bisigaraver

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Konumla ilgilenip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Forumda araştırmalarımdan bir çok şey kafamda şekillenmeye başladı. Bu işle ilgilenmeyi sevdiğim için atılmayı düşünüyorum. Beni aydınlatacak farklı fikirler varsa mesajlarınızı bekliyorum.