Yeni Modellerde Repair Araştırması (1 Viewer)

37berat37

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar
BU BİR ARAŞTIRMA POSTUDUR.

İyi günler hepinize yaklaşık 5 aydır elimdeki mi note 10 lite a çift imei repair üzerine uğraşıyorum.Bildiğiniz üzere yeni model telefonlarda sadece 2.imei repair edilebiliyor.2 imei birden repair edince telefon yeniden başlayıp recovery modda nv data is corrupted yazıyor.Size bir iyi bir kötü haberim var. Öncelikle size şunu mutlulukla belirtmek isterim ki o sorunu çözdüm.Miui romlarında sanırım miui 9 la birlikte xiaomi koruma koymuş deniliyordu uzun uğraşlar sonucunda o korumayı kaldırabildim, rom içerisindeki gerekli komut satırını buldum düzenledim ve yeniden romu oluşturup telefona flashladım.Şimdi yakın zamanda tekrardan musait olduğumda eng qcn editleyerek çift imeili bir şekilde yazdırıyorum.Telefon yeniden başlıyor nv data is corrupted demeden açılıyor fakat kötü tarafı açılınca Telefonun ayarlarında ana bant sürümü bilinmiyor olarak yazıyor sinyal yok ve imei değişmemiş oluyor ve üstüne wifi ve bluetooth açılmıyor.Tekrardan dd kodları ile telefonun yedeğini geri telefona flashlayınca çözüyorum.İnternette araştırdıgımda mi mix 2 de sanırım çift imei repair oluyormuş fakat bazı zamanlarda bu hata ondada meydana geliyormuş şuan fikirlerim tükendi herhangi bir fikir verecek varsa dinleyeyim.

Ek olarak kendi yedeğimi aldığım stock qcn yi tekrardan flashlayınca yine aynı durum var telefon çalışıyor ama ne wifi ne bluetooth ne şebeke var.

Şuan sizden istediğim bana yeni fikir vermeniz ve eğer elinizde mi note 10 lite eng rom veya eng çift imeili yedek qcn varsa paylaşabilir misiniz? Aklımda eng romdaki nv data yazma satırını stock roma eklemek istiyorum.
Saygılarımla.

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam çalışmanıza saygı duyuyorum umarım başarıyla sonuçlanır. Dukyani kapattım yarın qcn atarım.

Muhammet.

Programmer
Usta Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam stock ve eng qcn atıyorum.

Ekli dosyalar

• ENG.qcn
    387 KB · Görüntüleme: 2
  • stockqcn.qcn
    427.5 KB · Görüntüleme: 3

37berat37

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
eng qcn yi eng romdan mı çektiniz yoksa stock qcn yi mi editlediniz ? teşekkürler ama elimde zaten eng qcn ve stock vardı zaten.

37berat37

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
eğer elinde eng rom olupta paylaşmak istemeyen varsa sadece romun içindeki system kısmını ve boot.img yi atarsa incelerim onu.

37berat37

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Koruma direnç değişimiyle çözülüyordu denediniz mi ?
10k direnci 100k mı yapıyorlar veya 100k direnç mi ne değiştiriyorlar ama telefonun içeriğiyle oynamak istemiyorum yazılımsal yol arıyorum yakın zamanda bulduklarımı paylaşacagım artık belki yardımcı olacak çıkar.