5130 şarj cihazı desteklenmiyor (2 Viewers)

masidai

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustalarım. 5130 c2 xpresmüzik telefonum var. şarj cihazı desteklenmiyor diyor. ve full dolu sıfır bataryayla konuşma yaparken 1 dakika içinde batarya boş diyip kapatıyor. ne açıkken ne kapalıyken şarj olmuyor. kapalıyken oluyormuş gibi gösteriyor. açıkkende şarj cihazı desteklenmiyor diyor. 2-3 ustaya falan gösterttim sorunu çözemediler. 47k lık dirençmi diyotmu nedir degiştirdiler falan halaa sorun aynı. nedeni neden olabilir acaba? telefon 0 alınmıştı teknosadan hiç içi açılmamıştı. telefonda hiç birşey yoktu. arka cebimde ekranı çatlamıştı garantiye saymadılar. sadece ekran değişti. bi hafta sonra bu sorun oluştu. acaba bordumu değiştirdiler diye baktım imesine falan yok öyle birşeyde yapılmamış. internetteki şemalardan bakıp yapmaya çalıştılar olmadı bi türlü. başka nedenini bilen varsa söyleyebilirmi şarj sorununun?? bende ona göre yaptırayım. sonuçta ne ustalar var ustalardan üstün. sizler bilirsiniz. hadi bi hayır işleyin allah rızası için. telefonun manevi değeri var rahmetli babamdan kalma. o yüzden. yoksa çöpe sallardım şimdiye. yardımlarınızı bekliyorum. saygılar

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
cihazın betty entegresi degiştimi _? içindeki sıvı tam cıktımı bunlara bakmak lazım

masidai

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sen anlatmak istedigini şeman varsa gönderebilirmisin. şema üzerinde tarif edersen ben burdaki ustaya gösteririm o yapar sanırım. bi zahmet gsmkolik

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
kardşe sıvı temasın sana şemasını cıakramam bordu görmek lazım şimdi sen borcun oprda ekran soketinde bile sıvı varsa cihazı kısa devreye götürebilir sen ustaya sor betty degiştimi diye _? birde hangi il desin

masidai

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
aydındayım ustam ben. sıvı teması olmadı kesinlikle. sadece dedigim gibi ekran degişmişti bu sorun oldu. ben bordun fotosunu çekeyim istersen sana??

masidai

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ve senin söyledigin bety entegresi batarya tırnaklarının tam önünde sanırsam. onu değiştirebilecek usta barmıdır burda bilmemki :( çok ince iş

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
evet ordaki parça yani son çare odur ustası varmı aydında bilemniyorum tanıdık yok

odeon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sen en iyisimi gsmkolik ustaya kargo ile yolla cozume ulas betyy değiştirsin işlem okk saygilar