ASUS ZE550KL 5.0.2 root yapamadım diag port açamadım (1 Viewer)

reis4747

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ASUS ZE550KL 5.0.2 root yapamadım diag port açamadım bi yardımcı olun ustalar

U.A.T

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Uni-Android Tool var ise, supportaki flashı yükleyin, Diag açılıp root ollacaktır, ardından repair yapıp stock romu tekrar yükleyin.

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadlar bu diag port nedir ve nasıl açılır hakkında hiçbir bilgim yok,bu konu hakkında bana bilgi paylaşımı yapabilecek bir ustam varmı.ben elektronik ustasıyım son 2 yıldır gsm sektörüne el atmaya başladım,gsm yazılımları hakkında yavaş yavaş bilgi sahibi oluyorum

RecSpeed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadlar bu diag port nedir ve nasıl açılır hakkında hiçbir bilgim yok,bu konu hakkında bana bilgi paylaşımı yapabilecek bir ustam varmı.ben elektronik ustasıyım son 2 yıldır gsm sektörüne el atmaya başladım,gsm yazılımları hakkında yavaş yavaş bilgi sahibi oluyorum

Diag port = diagnostic port tr : tanılama noktası. Yani cihaza erişebileceğimiz bir yol. Diag en çok LG'de karşımıza çıkmaktadır. Çünkü LG cihazlarda adb kullanmadan neredeyse tüm işlemler yapılıyor diag (yol)açarak. LG cihazlarda tuşlama yapılarak neredeyse tüm cihazların portu açılabilir. Samsunglarda adb üzerinden tüm işlemler yürütülebildiği için diag açmaya pek gerek yoktur. Sony,ZTE gibi cihazlarda repair security vs. Diag üzerinden yapıldığı için diag port açılır. Diag açınca kullandığınız box veya tool'larda COM: kısmında görünür. Kısaca diag cihaza COM: Serial Port üzerinden erişmeniz için bir yoldur. Diag port aygıt yöneticisinde böyle görünür: Cihaz markası + kullanılacağı port.

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam emegine sağlık güzel açıklama yapmışsın fakat belirttiğim gibi ben gsm yazılımı konusunda emekleme dönemindeyim,sormak istediğim şuki.diag port açma gereksinimi bir cihaz için neden gereksinimdir,yani samsung marka x model cihaz var elimizde örneğin,buna neden diag port aça gereksinimi duyarız teknik servis olarak,hangi işlemi yapacagızda bu diag porta ihtiyacımız var..işte öğrenmeye çalıştıgım kavramaya çalıştıgım mantık bu.ne için gereksinim duyarım port acmaya

reis4747

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Uni-Android Tool var ise, supportaki flashı yükleyin, Diag açılıp root ollacaktır, ardından repair yapıp stock romu tekrar yükleyin.
USTAD İNDİRDİM UAT TOLDAKİNİ YALNIZ ATMIYOR zip şeklinde deniyorum hata veriyor fastboot modundada fastboot durduruldu diyor gene atmıyor bi çaresi yokmu bunun nasıl repair yapacaz

reis4747

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
3 gündür uğraşıyorum diag port açamadık bi yardımcı olun

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
USTAD İNDİRDİM UAT TOLDAKİNİ YALNIZ ATMIYOR zip şeklinde deniyorum hata veriyor fastboot modundada fastboot durduruldu diyor gene atmıyor bi çaresi yokmu bunun nasıl repair yapacaz

.zip dosyasını açtığında ne çıkıyor içinden ekran görüntüsü atma şansın var mı?

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
usta fastboot moduna alıp klasör içindeki flashallaft.bat dosyasını çalıştırıp bir denermisin.

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
  • Here is The Root Link For Asus Z00LD

• Here Is The Diag Port Enable Commands[Enter This Commands In adb]

1st Enter This Command
insmod /system/lib/modules/diagchar.ko

2nd Enter This Commans
setprop sys.usb.config diag,adb

reis4747

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustad yapıyorum cihaz fastboot modda yine yüklemiyor image falan bişeyler çıkıyor ama cihaz gene aynı cihazda hiç tepki yok

RecSpeed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam emegine sağlık güzel açıklama yapmışsın fakat belirttiğim gibi ben gsm yazılımı konusunda emekleme dönemindeyim,sormak istediğim şuki.diag port açma gereksinimi bir cihaz için neden gereksinimdir,yani samsung marka x model cihaz var elimizde örneğin,buna neden diag port aça gereksinimi duyarız teknik servis olarak,hangi işlemi yapacagızda bu diag porta ihtiyacımız var..işte öğrenmeye çalıştıgım kavramaya çalıştıgım mantık bu.ne için gereksinim duyarım port acmaya

Daha yeni isen hiç bilgin yoksa. Diag'ı boşver zamanla takılınca bazı cihazlarda diag'ı ozaman çözeceksin zaten. Ayda bir işine yarar. Bazı cihazların işlemcileri , donanımları Repair veya güvenliği sıfırlanması için diag portunun açık olmasını ister. Bazı cihazlar örneğin samsung istemez. (Eski akıllı cihazları isterdi.) Ne için işine yarıyacak diye birşey yok. Bazı cihazlar gerek duymaz seri diag portuna. Bazıları gerek duyar. Yani net açıklamasını yaptım zaten ilk mesajda.

Neden gereksinimdir demişsin. Çünkü elimizde örneğin bir XXX telefon var. Ve bu telefona repair yapacaz. Cihaz diğer modeller gibi adb ile repair yapılmıyor. Ve bu cihaz sadece diag ile yol alıyor. Bizde mecburen kapalı olan diagı açıp cihazda işlem yapıyoruz.

reis4747

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
  • Here is The Root Link For Asus Z00LD

• Here Is The Diag Port Enable Commands[Enter This Commands In adb]

1st Enter This Command
insmod /system/lib/modules/diagchar.ko

2nd Enter This Commans
setprop sys.usb.config diag,adb
ustad burda dosya falan yok hiç bişey inmiyor

reis4747

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ne yapacaz aslında uat tool da yazılımı var imei repair diye ama indirdim onuda atamadım iniyor ama atılmıyor