Beyler Acil bi bakın ekran kartıyla alakalı (1 Viewer)

srhtkdg

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamınaleyküm beyler. 2 ay önce aldığım Sapphire HD 6850 1 GB 256 BİT DDR5 Ekran kartım sorunsuz çalışıyordu. Bi ara pcye format attım ve tüm sürücüleri yükledim sıra ekran kartının sürücüsüne geldi ve ekran kartınında doğru sürücüsünü yükledim ( BUNDAN EMİNİM ) çünkü nezaman format atarsam aynı sürücüyle kuruyordum bilgisayarıma. Amd kendi sitesinden indirmiştim.

Neyse sorunum şu ekran kartının sürücüsünü yükleyince pcyi yeniden başlattığımda windows başlatılılıyor derken tam masaüstü gelicek iken ekran simsiyah kalıyor sadece fare imleci görünüyor siyah ekranda windows başlatma sesi vs geliyor.

Güvenli modda ekran kartının sürücüsünü kaldırınca sorunsuz masaüstü geliyor ve pc acılıyor. Nedense ekran kartını yükleyince siyah ekranda kalıyor. Herzaman yüklediğim sürücü bi sorunuda yok kartın bundan eminim ama nedense böyle bi sorunla karşılaştım 1 haftadır uğraşıyorum araştırmadığım site kalmadı yardım ederseniz memnun olurum..

Sistemim;

İntel Core 2 Quad Q9650 3.00 Ghz
Asus P5QC anakart
Sapphire HD 6850 1 GB 256 BİT DDR5 Ekran kartı
500 W Thermalake power
8 GB Ram
1 TB harddisk

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
Ekran kartının yeni sürücüsünü kurma eski sürücü kur amd 6990 da başıma geldi sürücü güncelleme eski sürücü ile kullan

srhtkdg

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ekran kartının yeni sürücüsünü kurma eski sürücü kur amd 6990 da başıma geldi sürücü güncelleme eski sürücü ile kullan

Onuda yaptım usta eski olan bütün sürücüleri denedim sonuç yine aynı. Bide driver booster ve slimdrivers programlarınıda denedim onlarda işe yaramadı

RecSpeed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Daha önceden hangi işletim sisteminde sorunsuz çalıştıysa aynı işletim sistemi versiyonunu kur. ör: windows 7 x64 ultimate

srhtkdg

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Daha önceden hangi işletim sisteminde sorunsuz çalıştıysa aynı işletim sistemi versiyonunu kur. ör: windows 7 x64 ultimate

Herzaman Win7 Ultimate x64 kullanıyordum ki hala öyle belki win8 sorun çözülür dedim ondada çözülmedi malesef XP kurmak istemiyorum ki işletim sistemiyle alakası olduğunu düşünmüyorum üstelik xp zaten çürüdü artık gerekte yok

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
herkeste aynı problem çıkmış :)

ekran kartını power kaldırmıyor diyor sendekide 500 lük power aynı sorunlar.

tanıdığın bir bilgisayarcıdan yada başka kasan varsa 600-650-700-750 lik power hangisi varsa al bir dene 80+ bronz vs olsa daha iyi olur

srhtkdg

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
herkeste aynı problem çıkmış :)

ekran kartını power kaldırmıyor diyor sendekide 500 lük power aynı sorunlar.

tanıdığın bir bilgisayarcıdan yada başka kasan varsa 600-650-700-750 lik power hangisi varsa al bir dene 80+ bronz vs olsa daha iyi olur

Valla dostum sorma 1 haftadır uğraşıyorum çözüm bulmakla bulamadım bi türlü.

Ayrıca powerdan olacağını zannetmem 2 aydır kullanıyorum hiçbi sorunu yoktu taa ki format atana kadar ve önceden hiç ısınma dahi yapmayan bi karttı sonuçta

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı

burdan kendi driverını bulması ve yüklemesi için bunu indir bakalım bunun kendi tespit edip bulup indirip yüklediğinde sorun çıkacak mı ?

srhtkdg

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı

burdan kendi driverını bulması ve yüklemesi için bunu indir bakalım bunun kendi tespit edip bulup indirip yüklediğinde sorun çıkacak mı ?

Onuda denedim zaten benim önceden indirip kullandığım sürücüyü bulup yüklüyor yine aynı sorun devam ediyor.

canergkts

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sapphire ekran kartları tam anlamıyla işlevsiz bir ekran kartı ya. Hele ki sizdeki model. Dolduruyorlar bilgisayarların içerisine gereksiz gereksiz. Hadi oynayın diyorlar.