BlackBerry© De Kablosuz Olarak Işletim Sistemini Yükseltme (2 Viewers)

d4rkpi0n

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
BlackBerry’nizin işletim sisteminin versiyonunu güncellemekmi istiyorsunuz. Bunu artık desktop managera gerek kalmadan operatörünüzün edge/3G bağlantısı üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için ön şart cihazınızın işletim sisteminin 4.5 versiyon veya üstüne sahip olması gerekiyor
Önce cihazınızda seçenekler -> Gelişmiş Seçenekler -> Kablosuz Yükseltmeyi seçin

Daha sonra ekrana kablosuz yükseltme adımları gelecek:

Yükseltmeleri kontrol et butonu ile yeni yazılım olup olmadığına bakılır:

Daha sonra aşağıdaki gibi versiyonlar karşınıza gelerek yükselme veya düşürme işlemi yapabilirsiniz:

İleri ve özelleştir seçenekleri karşınıza gelecektir. Eğer özelleştiri seçerseniz hangi dilleri ve uygulamaları kurup kaldıracağınız opsiyonunuda seçebileceksiniz: (özelleştir seçilmiş ise)

İleri tuşu seçilerek istek sunucuya iletilir ve aşağıdaki ekran görüntüsüne geçilir:

Bu adımdan sonra yeni yazılım ile eskisi arasında ne kadar fark olduğu ve indireceğiniz data miktarı karşınıza çıkacaktır. İndirmeyi başlat tuşuna bastığınızda artık download başlayacaktır.

Yazılım indirme işlemi devam ederken siz cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Daha sonra indirme tamamlandığında aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak:

Gelen ekranda yükseltmeyi hemen yapabilirsiniz veya planla ile istediğiniz saman ve saatte yükseltmenin otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Daha sonra cihazınızın yedeği alınacak ve yükseltme işlemi tamamlanacaktır.