discovery açılışta reset atıp açılma sorunu (2 Viewers)

miko01

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustalarım kusura bakmayın meşgul ediyorum elimde gm discovery 1 cihaz var.
cihaz sarjı çabuk bitiriyor. ama problem bu değil kit kat yazılımındayken açılışta 1-2 kere reset atarak (daha doğrusu ekran pat diye gidiyor sonra bastan baslıyor) açılıyor sonra en ufak bir işlemde donarak tekrar reset atıyor cihazın bataryasını çıkarıp takınca sarj yüzdesi çok hızlı düşmüş gösteriyor(85 ise bataryayı tekrar takınca 32 oluyor gibi) işin ilginci jelly bean yazılımı atınca şarjı hızlı yemesine rağmen reset atmıyor sanki problem yok gibi butun işlevlerini yerine getirirken youtubedan falan video izlerken birden çıkıp ana ekrana dönüyor ve işlemlere geç yanıt veriyor
bataryayı değiştim yine aynı problem devam ediyor.
yardımcı olursanız sevinirim

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Virus bulaşma ihtimali varsa ki custom rom yükleyin. Daha sonra tekrardan normal room yükleyin Düzelecektir

miko01

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
dediğinizi yaptım custom rom yükledim stock rom yükledim hepsinde de açılıştayken ekranın ortası yukarıdan aşşağıya doğru sanki kırık gibi ekran bembeyaz oluyor ve kendine reset atıyor aşırı ısınma donma sorunlarına ek artık daha sık reset atmaya başladı işin kötüsü jelly bean yazılımında da yapmaya başlaması. etrafımdaki telefon tamircilerine sordum 3 tamirciden 2si eski telefon anakartı küçük uğraşamam vs dedi diğeri ise 60tl alırım ama çalışmasını garanti edemem dedi ne yapmam gerekiyor acaba

miko01

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
cihazı yetkili servise verdim verirken de belirttim batarya değiştirildi diye ama malum telpa servisi cihaza hiç bakmadan bataryasını değiştirmeye kalktı. bende batarya değişti dedim dediler orjinal bataryada sorun vermiyor. neyse arkadaşın orjinal bataryası ile denedim yine aynı sorun devam ediyor cihazın şarjı %15in altına düşünce en ufak zorlamada reset atıp tekrar başlıyor başlarken ekran dikey ortadan kırılır gibi görüntü gidiyor sonra başa dönüp düzgün açılıyor en az 10 tane farklı rom yükledim bilgisayardan ve hafıza kartından ama problem devam ediyor. hayır telefonculara verecem şarj fulken hata vermesi için cihazıın zorlanması gerekiyor ama hiçbir tamirci bunla uğraşmaz yaptım der kalır yine uğraştırır. hangi parçada problem olduğunu bilsem direk şunu değiştir derim