Google Play de Geçmişte Yapılan Yüklemelerin Uygulamalarını Silmek (1 Viewer)

akın55

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Akıllı telefonlar arasında ilk sıralara yerleşen işletim sistemi hiç şüphesiz Android sistemidir. Birçok telefon markasının modelinin işletim sistemi olarak karşımıza çıkan Android sistemi , Google aracılığı ile piyasaya çıkarılmaktadır. Gün geçtikçe kendisini daha da yenileyen, ve güncellemeleri sayesinde ile bir adım daha önde olmayı başaran sistem için kullanıcıların bazı sorunları olmaktadır.

Android işletim sistemleri için devamlı karşımıza çıkan problemlerden biride market olarak bizim karşımıza çıkan Google Play Store bölümüdür. Bu işlemlerin nasıl yapıldığını bilmeyen arkadaşlar, bu işlem sırasında epey sıkıntı ve zorluk çekmekteler. Bu konumuzda sizlere, Google Play Store’da kullanıcı isminizle daha önceden yüklediğiniz uygulamaları nasıl silinmesi gerektiğini anlatacağım. Bu işlem gerçekte çok basit bir işlem olmasına rağmen, bazı arkadaşlar sıkıntı çekmektedirler.

Telefonumuzu karşımıza alalım daha sonra ilk olarak yapmamız gereken ana menüden Google Play Store uygulamasına gidelim. Bu bölümde yer alan menümüzde Uygulamalarım bölümüne tıklayıp, ardından Benim Uygulamalarım kısmına giriyoruz. Karşımıza gelen şu an yüklü olan yada daha önce yükleyip sildiğimiz uygulamaların liste şeklinde sıralaması gelecek. Listede bulunan eski uygulamalarımızın yer almamasını istiyorsanız listenin sağ tarafında bulunan Ücretsiz yazısının üzerinde bulunan küçük icona tıklıyoruz. En son olarak yine sağ üst bölümde bulunan Remove seçeneğini tıklayıp uygulamayı listemizden çıkarıyoruz. Ayrıca anlattığımız yöntemle toplu bir şekilde silme işleminide gerçekleştirebiliriz.Google Play Store üzerinde geçmişte ne yükleme yaptıysak o uygulamaları silme işleminiz tamamlanmış olur. İstediğiniz zaman bu şekilde işlemi yaparak devamlı temiz tutma şansımız bulunmaktadır.