Gsm terimleri (1 Viewer)

efo81man

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
s.a ustalar kolay gelsin ben bu işte yeniyim bazı terimleri cözemedim aranızda kullandınız rica etsem açıklarmısınız.

CERT
MELODİ YAZMA
PLAKA YAZMA
JTAG

efo81man

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kesinlikle zaman lazım usta ama melodi yazma cok aklıma takıldı nedemek oldugu

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kesinlikle zaman lazım usta ama melodi yazma cok aklıma takıldı nedemek oldugu

IMEI repair ile aynı anlama geliyor dostum, eskilerin kullandığı bir terim, zamanında Nokia telefonlara melodi yükleme işlemi yapılıyordu oradan kalma :D

efo81man

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
IMEI repair ile aynı anlama geliyor dostum, eskilerin kullandığı bir terim, zamanında Nokia telefonlara melodi yükleme işlemi yapılıyordu oradan kalma :D

Çok saol abi facebook sayfada sürekli görüyorum :D melodi niye habire yazıyolar diye düşünüyodum :D xD

adil35

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cihazın susmasi : telefonun açmaz hale gelmesi... cert imei dosyasını bazı telefonlara sadece cert dosta ile imei yapılır. ..

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efo81man

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Cihazın susmasi : telefonun açmaz hale gelmesi... cert imei dosyasını bazı telefonlara sadece cert dosta ile imei yapılır. ..

saol ustam cihaz susmasını tahmin ediyorumda cert jtag ingilizce kelimeleri tahmin edemiyorum

adil35

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Espiri olsun diye yazdım zaten.
Jtag genellikle yazılımda Susan yazılım moduna (downloadmode) girmeyen cihazların telefonun içi açılarak Kablolar ile boot atılmasını. ..Böylece yazılım moduna girerler... Bunlar için box lar vardır Riff box gibi