Haber Harmonyos Güncellemesi Alacak Huawei Telefonlar Sızdırıldı (1 Viewer)

2 Haziran’da kararlı HarmonyOS 2.0 güncellemesini alacak Huawei akıllı telefonlar belli oldu.​

Huawei, geçtiğimiz hafta yapmış olduğu açıklamayla birlikte Android alternatifi HarmonyOS işletim sistemi için 2 Haziran tarihinde bir canlı yayın düzenleyeceğini duyurmuştu. Bu etkinlikle birlikte ‘ın kararlı sürümünü tanıtacak olan şirketin, ayrıca canlı yayından hemen sonra yeni işletim sistemini yayınlayacağı ifade edilmişti. Huawei’nin yeni işletim sistemi için sayılı günler kalmışken, bugün de 2 Haziran tarihinde listesi internete sızdı.
Şirket içinden sızdırılan bilgilere göre, 2 Haziran’da kararlı sürümü tanıtılacak olan işletim sisteminin ilk olarak P40 serisi, Mate 40 serisi, Mate X2, Nova 8, Nova 8 Pro ve MatePad Pro modelleri için yayınlanacağını görüyoruz. Şimdilik, sızdırılan bu liste hakkında Huawei cephesinden herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Fakat Çinli akıllı telefon üreticisine yakın kaynaklar, sızdırılan bu listedeki modellerin onaylanmış cihazlar olduğuna da özellikle dikkat çekiyor.​

İlk Etapta HarmonyOS Güncellemesi Alacak Huawei Telefonlar​

• Huawei Mate 40 Pro Plus​
  • Huawei Mate 40 Pro​
  • Huawei Mate 40 RS​
  • Huawei Mate 40​
  • Huawei P40 Pro Plus​
  • Huawei P40 Pro​
  • Huawei P40​
  • Huawei Mate X2​
  • Huawei MatePad Pro​
  • Nova 8 Pro​
  • Nova 8​
HarmonyOS güncellemesi alacak Huawei telefonlar

Huawei, 2 Haziran’da Neler Duyuracak?​

HarmonyOS 2.0 güncellemesinin kararlı sürümünü tanıtacak olan şirketin ayrıca bu etkinlikte yeni işletim sistemi için bir yol haritası da paylaşması bekleniyor. Bunun haricinde firmanın 2 Haziran’da Huawei MatePad Pro 2 ve Huawei Watch 3 akıllı saat modellerini de tanıtacağı belirtiliyor.

Konu Kaynağı
Technopat