iCloud ve Kullanımı... (1 Viewer)

sayopa

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı

Dosya Adı : iCloud Control Panel for Windows GM seed.rar
Dosya Boyutu : 39.91MB

| |

Not : iCloud Mac lerde 10.7.2 GM içinde gömülü olarak bulunmaktadır.

Apple'ın yeni servisi iCloud'ı nasıl kullanacaksınız ?

Telefonunuzun tüm yedeğini online tutmanızı sağlayacak olan iCloud pek çok açıdan kullanım açısından iTunes'dan bile kolay ve kullanıcı dostu.
Telefonunuzu yeniden kurduğunuzda başka bir bilgisayarda bile yapsanız datalarınıza anında ulaşmanızı sağlayacak olan sistem 5gb'a kadar bedava olarak kullanılabilecek cihaz sahipleri tarafından.
Mac sahiplerinin fotoğraflarını iPhoto üzerinden, windows'cuların da denetim masasına eklenecek iCloud eklentisi ile belirleyeceklleri bir klasör üzerinden görebilecekleri bu hizmet öyle görünüyor ki çok popüler olacak.

Telefonda iCloud Ayarları

1.adım : "Settings" den "iCloud" kısmına giriyoruz.

2.adım : Bu kısımda iCloud ile eşlemek istediğiniz seçenekleri seçiniz.

3.adım : Yedek Almak için "Storage&Backup" kısmına giriyoruz.

4.adım : "Backup Now" seçeneğini kullandığımızda cihazınıza ait backup iCloud a yedeklenecektir. Wi-Fi bağlı olmak şarttır.

5.adım : Yedekleme sürecini resimde gösterilen kısımdan takip edebilirsiniz.

Bilgisayarda iCloud

Not : Aşağıda bilgisayara veri aktarımına ilişkin kısımda ilk resimlerden bazıları windows kullanıcıları için geçerlidir.

1.adım : iCloud a ait Setup dosyamızı çalıştırıyoruz ve kurulumu gerçekleştiriyoruz.

2.adım : iCloud uygulamasını çalıştırıp ID ve şifremizi giriyoruz..

3.adım : ID ve şifremizi girdikten sonra "Oturum Aç" butonu ile otorum açıyoruz.

4.adım : Eşlemek istediğimiz seçenekleri seçiyoruz.

5.adım : Ve uygula diyoruz.

Mac'lerde iCloud:

1.Önce System Preferences'ı açıyoruz…

2.iCloud Sekmesini tıklıyoruz...

3.Apple hesabımızı giriyoruz...

4.Kişileri,web sayfalarını ve takvim ile tıpkı iphone'umuzu bulmaya sağlayan find my iphone'un mac için olanı find my mac'i tıklıyoruz.

5.bunun için gerekli izni veriyoruz...

6.Eşleştirmek istediğimiz seçenekleri tıklıyoruz.

7.Photo stream'i iPHoto'dan açıyoruz...

8.Bu sayede tüm çektiğimiz fotoğraflar ve videolar anında bilgisayarımıza düşecek…
OT:ALINTIDIR