İphone 5s restart sorunu..Acil yardım lütfen ? (1 Viewer)

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar kolay gelsin.Cihaz stabil çalışırken ekran değişimi yaptım,ve cihaz elmada kalıyor ve restart yapıyor.Başka başka ekranlar denedim,hatta alakasız belki ama çeşitli bataryalar denedim yok.sorun neden kaynaklı olabilir acaba

illegal

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar kolay gelsin.Cihaz stabil çalışırken ekran değişimi yaptım,ve cihaz elmada kalıyor ve restart yapıyor.Başka başka ekranlar denedim,hatta alakasız belki ama çeşitli bataryalar denedim yok.sorun neden kaynaklı olabilir acaba

Abi kolay gelsin.
'den uygun frimwareyi indirip,
iTunes üzerinden restore yap.
( Geri yükleme güncelleme değil full frimware yazdır.)

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Abi kolay gelsin.
Şu adres'den uygun frimwareyi indirip,
iTunes üzerinden restore yap.
( Geri yükleme güncelleme değil full frimware yazdır.)
Kardeşim sagolasında,cihaz açılıyor elma görünüyor 1 dakıka sonra tekrar kapanıp elmaya dönüyor..Cihazı dfu moda alamıyorumki yani biraz araştırdım ekrandan yaptıgını söylüyolar fakat kendi ekranındada yapıyor cihaz.dfu moda alabilsem yazılım atıcam ama alamıyorumki : (

illegal

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim sagolasında,cihaz açılıyor elma görünüyor 1 dakıka sonra tekrar kapanıp elmaya dönüyor..Cihazı dfu moda alamıyorumki yani biraz araştırdım ekrandan yaptıgını söylüyolar fakat kendi ekranındada yapıyor cihaz.dfu moda alabilsem yazılım atıcam ama alamıyorumki : (

Zaten ekran takmışssın abi.
Demek oluyor ki cihazı açabiliyosun.
Batarya bağlantısını cıkar, pcye iphone usb sini tak cihaza takma.
Batarya bağlantısını gerçekleştir home tuşuna basılı tut.
Yüksek ihtimal açılacaktır dfu modu.

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Zaten ekran takmışssın abi.
Demek oluyor ki cihazı açabiliyosun.
Batarya bağlantısını cıkar, pcye iphone usb sini tak cihaza takma.
Batarya bağlantısını gerçekleştir home tuşuna basılı tut.
Yüksek ihtimal açılacaktır dfu modu.
Kardeşim sagol ilgin için yakaladım dfu modunu en sonda.5 saniye sürmüyor restart atıyordu,o arada yakalayı verdim.fakat yazılı applden doğrularken hata verdi : (

illegal

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim sagol ilgin için yakaladım dfu modunu en sonda.5 saniye sürmüyor restart atıyordu,o arada yakalayı verdim.fakat yazılı applden doğrularken hata verdi : (

Hangi frimware'yi yazdırmak istiyorsun ?
Söylediğim yazılımı indirip geri yükleye basmadan pc den shift tuşuna basılı tutup indirdiğin veya indireceğin yazılımı seçmen gerekiyor.

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hangi frimware'yi yazdırmak istiyorsun ?
Söylediğim yazılımı indirip geri yükleye basmadan pc den shift tuşuna basılı tutup indirdiğin veya indireceğin yazılımı seçmen gerekiyor.

Kardeşim biliyorum shıft ile pcden dosya seciyorumda,şimdi dikkat ettim bendeki 11.4.1 sürümmüş şimdi kontrol ettim 12 cıkmış 52 için onu download edip yüklicem,sanırım 11.4.1 yüklenebilirim durumdan çıkarılmış o yüzden hata verdi doğrulamadı

illegal

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim biliyorum shıft ile pcden dosya seciyorumda,şimdi dikkat ettim bendeki 11.4.1 sürümmüş şimdi kontrol ettim 12 cıkmış 52 için onu download edip yüklicem,sanırım 11.4.1 yüklenebilirim durumdan çıkarılmış o yüzden hata verdi doğrulamadı

Sanmıyorum çünkü 11.4.1 sürümünün de apple tarafından imzası açık ama sen yinede ios 12 sürümünü dene bişey kaybetmeyiz.
İnş sorun çözülür kolay gelsin.

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Abi farklı pc portu dene olmazsa saçma belki ama orjinal iphone kablosu dene.
En son çare iPhone yazılım için hazırlanıyor felan dediği zaman aygıt yöneticisine gir orada tanınmamış iphone aygıtı olabilir.

Biraz araştırdımda 9 hatasını nand flasha baglıyolar ne alakası varsa,nand flash neden arızalansın birdenki

illegal

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Biraz araştırdımda 9 hatasını nand flasha baglıyolar ne alakası varsa,nand flash neden arızalansın birdenki

Sen dediğim gibi orjinal kablo bulmaya çalış usb portu değiş dene.
Nand flash hakkında bilgim yok zira çalışan cihaz ne olduda birden flash arızası verdi derler adama :)

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sen dediğim gibi orjinal kablo bulmaya çalış usb portu değiş dene.
Nand flash hakkında bilgim yok zira çalışan cihaz ne olduda birden flash arızası verdi derler adama :)

Ne yaptıysam olmuyor denemediğim yöntem kalmadı,cihaz şimdide dfu moda girmiyor sadece ıtunes moda giriyor ve ondada belli bir süre sonra restart yapıyor..İşte 9 hatasının sebebide bu tam yazılımı yükleyecekken cihaz reset atınca 9 hatası veriyor nasıl olacak şaştım kaldım:(

illegal

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim benim pcde başka 5s ve 6 plusa yazılım attım atıyor,kablolardada sorun yok çok enteresan bir durum anlamadım gitti.cihaz açılışta ıtunes moda giriyor ve öyle kalıyor,ne yaparsam yapim 9 hatası veriyor

Az önce elime 4S geçti o cihaz için ios 6 imza açık durumda bende son versiyonda 9 hatası 2003 vs yüklemedi yani hata verdi lakin eski sürüme yükleme başarıyla gerçekleşti.
Sürümde mi sıkıntı var şuan anlamıyorum.

androıdteknik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Az önce elime 4S geçti o cihaz için ios 6 imza açık durumda bende son versiyonda 9 hatası 2003 vs yüklemedi yani hata verdi lakin eski sürüme yükleme başarıyla gerçekleşti.
Sürümde mi sıkıntı var şuan anlamıyorum.

Valla kardeşim anlamadım gitti,şuan imzazı açık iki sürümdede 9ve 4013 hatası verdi,ama ekseri 9 hatası veriyor.araştırdım kimi nand arızalı diyor kimi başka bişey diyor bilgi kirliliğinden başka bişey yok.