J111F Sebeke O (1 Viewer)

ertugrulbulut19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
J111F cihazı rotluyorum pach de yapıyorum sebeke gelıyor ama batarya cıkarıp taktıgımda Sebeke ''O'' Bu ısaretı alıyor lutfen yardım edın ne yapmam lazım

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
Guzel kardesim.cihazi rootlarken ve pach yaparken yedekleri neden almiyosun...repair network repair efs secenekleri var boxlarda onlarda tamir etmeyi dene.olmassa ayni model cihazin yedek sebeke dosyalari vardir box sitesinde falan..ordan bulup yukle..

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
aynen adem beye katılıyorum işlemleri yapmadan önce mutlaka efs + cert yedeğini mutlaka alınız aksi takdirde böyle bu tur sorunlarla karşılaşırsınız :S

ertugrulbulut19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yedegını almadım sorun olacagını tamın etmıyordum gsmhostınde baktımda goremedım sen bakabılırmısın usta sana zahmet

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
yedegını almadım sorun olacagını tamın etmıyordum gsmhostınde baktımda goremedım sen bakabılırmısın usta sana zahmet

malesef elimde cihazdan yok fakat elime düşen ilk cihazın qcn,efs ve cert yedeğini alıp paylaşabilirim

bu arada cihazda şuan imei ne durumda nullmu yoksa sadece imei var şebekede park işaretimi var

ertugrulbulut19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ımeı cıkmıyor ama hepsini yapıyorum sebeke cok guzel gelıyor batarya söktügümde yada kapatıp acgımda sebeke 'o' işareti oluyor usta

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
son cihazlarda spd işlemcililerde felan imeili ayarlardan cihaz hakkındadan görebilirsiniz 06 dan çıkmayabilir.

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
ımeı cıkmıyor ama hepsini yapıyorum sebeke cok guzel gelıyor batarya söktügümde yada kapatıp acgımda sebeke 'o' işareti oluyor usta

eger imei gözüküyor ise qcn dosyasını bulup onu flashlamanız yeterli olacaktır!tabi imei çıkmıyor ise araştırıp cert dosyası bulup onu attıktan sonra duzelmesı gerekıyor

bu arada elinizde octobus ve z3x pro varmıydı

ertugrulbulut19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
z3x pro ve octopus var elimde aynı tel den 2 tane var onun ımeı gozukuyor qcn dosyası olursa olur mu acaba

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
box sıtesınde combınatıon fıle dosyaları var onunkısı varsa ındır flasla

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
box sıtesınde combınatıon fıle dosyaları var onunkısı varsa ındır flasla

sayın adam sara acaba combination dosyasının ne amaçla kullanıldığını biliyorsunuzki onu tavsiye ediyorsunuz!

combination yazılımı muhendis yazlımı olarak kullanılıyor o bakımda şebeke ile alakası yok :D bence

bu arada octobusta imei düzeltme işlemi aktif son sürüme güncelleyin

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
sayın adam sara acaba combination dosyasının ne amaçla kullanıldığını biliyorsunuzki onu tavsiye ediyorsunuz!

Combination yazılımı muhendis yazlımı olarak kullanılıyor o bakımda şebeke ile alakası yok :d bence

bu arada octobusta imei düzeltme işlemi aktif son sürüme güncelleyin
sevgilimeslektasim combination dosyalarinin imei sonrasi olusacak şebeke problemlerinin tamiri için oldugunu bilmenizi önemle arz ederim

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
meslektasşım farkındayım ama kombınation dosyaları enelde version dusurmede kullanılıyor. combination flashladıktan sonra genelde muhendis menusu acılır telefonlarda g920f imei null düsüşürüp sonra düzeltmiştim :)

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
meslektasşım farkındayım ama kombınation dosyaları enelde version dusurmede kullanılıyor. combination flashladıktan sonra genelde muhendis menusu acılır telefonlarda g920f imei null düsüşürüp sonra düzeltmiştim :)
bu konuda sıze hak verıyorum meslektasım.lakın bırçok kez bu dosyalrı kulladığım için bır fıkır olarak beyan ettım.denemekte fayda vardır.herşey yüzde yüz olacak dıye bır kavram olamaz saten.

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
aynen tam üstüne bastın misal vereyim e700f geldı 2 hafta once elime cert yazacaktım o yuzden surum değiştirmem gerekliydi surum dusurdum ilk yazılımda ekran beyazlastı 2 yazılımı atınca cıhaz kapandı hıcc acılmadı bılgısayar dahi gormuyor cihazının içini açtığımda ne göreyim güç entekresının oldugu yerde sıvı teması var temızledım ama malesef kısa devreden dolayı cıhaz sımdı hıc acmıyor :D

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
aslında olay çok basıt.şöyleki ben o konud şanslıyım.yanı pack mı yapıcam dırek yedeklerım.sorun yaşamamak için.cihaza ımeı atılamıyo yada rootlanmıyo.onunda çözümü basıt ve kolay.yanı bazı şeylerı zorlaştımıyorum.herşey çorba olunca ılgı alaka dağılmakta ve bıldıgınede şüpheyle yaklaşabılıyosun.

Sinay57

Usta Üye
Genel Moderatör
Usta Üye
aslında olay çok basıt.şöyleki ben o konud şanslıyım.yanı pack mı yapıcam dırek yedeklerım.sorun yaşamamak için.cihaza ımeı atılamıyo yada rootlanmıyo.onunda çözümü basıt ve kolay.yanı bazı şeylerı zorlaştımıyorum.herşey çorba olunca ılgı alaka dağılmakta ve bıldıgınede şüpheyle yaklaşabılıyosun.

ben yedeklerımı almıstım zaten fakat yazılımdan sonra cıhaz susunca pek faydası olmuyor şimdi teknik müdahele etmek zorundayım :D şans bu teknolojik parça ne zaman ne olacağı belli olmuyor :D

ADAM SARA

Emektar Üye
Usta Üye
Deneyimli Üye
okunan degerı söylermısın cıhazın dc sana verdıgı degerı yazarsan sevınırım meslektasım

ertugrulbulut19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
mega:///#!jA9QUBrT!MPjWcDtE4g2DILN3xfjShKhDhgoMVVQ-SDFcP59DUuI uSTALAR BEN ındırdım bunu atıyorum bu olmazsa octopustan deneyım tesekkur ederim