N 7100 (not 2) imeiil gidiyor (1 Viewer)

GAKGO

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
N7100 (not2) imeil atiyorum bi kaç gün sonra kendi kendine imeili siliniyor ne yapmam lazim şuan fabrika ayarlarina döndüm tekrardan rot atip imeilini mi atayim yoksa bi yazilim atayim ondan sonra mi atayim. Bu arada smart swich e bağladim yazilimi güncel diyor. Mmc nasil yapilir bu arada hocam.

turkcellgsm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
elinde cert yedeği varsa onu yazdır sonra yap dene . ama genelde yinede gidebiliyor içinden bir şey tetikliyor anladığım kadarıyla bu modellerde

looupss

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[h=1]N7100XXUFND3 bunu indir at cf root ile root yap z3x ile yaz[/h]

5G Bilişim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
N7100 (not2) imeil atiyorum bi kaç gün sonra kendi kendine imeili siliniyor ne yapmam lazim şuan fabrika ayarlarina döndüm tekrardan rot atip imeilini mi atayim yoksa bi yazilim atayim ondan sonra mi atayim. Bu arada smart swich e bağladim yazilimi güncel diyor. Mmc nasil yapilir bu arada hocam.

Note 2 ve S3 gibi eski cihazlarda çok sık yaşanıyor darbe ısı ve baskı tetikliyor imei ya null ya da 0049xxxx olarak değişiyor ne yazık ki çare yok eğer çok kısa süre gidiyorsa imei hiç uğraşma derim...

GAKGO

Acemi Üye
Acemi Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Entegre değişirse düzeelir diyorlar sagol verdiğiniz bilgilir için arkadaşlar.

ecelik

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Anlatımından çıkan sonuç senin cihazın darbeli ve emmc hatasından kaynaklı problem emmc yi söküp kalıpla ve tak sorun çözülür

invasionweb

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eski version z3x kuruyorusun bilgisayarına

N7100 seçiyorsun

Repair kısmına giriyorsun

EFS Reset
Patch Certificate
Disable Test Mode

seçiyorsun

IMEI kutucuğuna IMEI numarasını yazıp

Repair kutucuğuna basıyorsun.

Bunları yaptıktan sonra cihaz sana Done dedikten sonra çalışır halde bir Note 2 verecek.

Eğer hala çalışmıyor ise şebeke vs gidip geliyorsa anakart ile ilgili problemler vardır.