nokia c6-01 dokunmatik sorunu.... (1 Viewer)

Buket Sakmanlı

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
1 senedir nokia C6-01 kullanıyorum. 3 ay önce telefonum suya düştü kuruttum sarj ettim vs çalıştı herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
Geçen ay kasa kenarındaki tozları minicik bir iğne yardımıyla çıkartmaya çalıştım, bundan sonra telefonumun menü tuşuna bastıgımda ve arama tuşuna bastıgımda ekranın üst kısmına (dokunmatık olan kısım) dokunmuşum gibi algılıyor. :S son guncellemeleri de tamam yani kesinlikle yazılımsal oldugunu dusunmuyorum.
telefonu açıp ekranı vs temızledım ama sorun git gide artarak can sıkıcı bir hale geldi.

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
şimdi eger cihazın ortadaki menü tuşu çalışmıyor ise onların altında pulları var onları temizlerseniz düzelir diye düşünüyorum dokunmatikde bir sıkıntı var ise bastıgınız yerin ahricince bir yerleri acıyor ise dokunmatik degişmeli

Buket Sakmanlı

Yeni Üye
Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
menü tuşuna basıyorum ekranın sol üst kısmına basmısım gibi algılıyor biraz ugrasıp kilit falan yaptıktan sonra ancak algılıyor

Gsmkolik

İphone Destek
Genel Moderatör
Usta Üye
cihazınızda oksit var bir teknik serviste temizletmenizi öneririm sorun git gide büyüye bilir. hangi ilde oldugunuzu söylerseniz yönlendirebiliriz